Giuseppe Zanotti oskarżony o rasizm


(fot. materiały prasowe)

W świecie mody i show biznesu zrobiło się gorąco. Nicki Minaj oskarżyła popularną markę obuwniczą o rasizm i próbę wypromowania butów na jej wizerunku.

Kilka dni temu znana raperka opublikowała na swoim Instargamie list, w którym poinformowała fanów, że Giuseppe Zanotti nie przyjął jej propozycji współpracy. Jednocześnie Minaj, oskarżyła markę o rasizm oraz brak szacunku dla muzy, za którą się uważa.

Wszystko zaczęło się od tego, że Giuseppe Zanotti wypuścił na rynek sneakersy o nazwie „Nicki”. Trampki te miały być inspirowane stylem i osobowością gwiazdy. Raperka uznała to, jako komplement i nie żądała jakichkolwiek zysków ze sprzedaży. Nicki liczyła również na to, że będzie kolejną gwiazdą, która zaprojektuje buty ze znanym projektantem. (Dla przypomnienia Giuseppe Zanotti współpracował już z takimi gwiazdami jak: Anja Rubik, Zayn oraz Jennifer Lopez.) Niestety, firma odmówiła kolaboracji, nadal sprzedając trampki „Nicki”. Znana ze swojej porywczości raperka, postanowiła opisać wszystko na Instagramie, proponując marce by zyski ze sprzedaży butów „Nicki” przeznaczone zostały na cele charytatywne.

Raperka w tę aferę wciągnęła swoich fanów, których poprosiła by tagowali swoje posty i zdjęcia hastagami #GiuseppeWhatsGood oraz #RunMeMyCHECK.

Póki, co afera toczy się w mediach społecznościowych. Sam projektant nie odpowiedział na postawione zarzuty.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD