Daj mężczyźnie szansę


(fot. pixabay.com)

Zapewne z okazji święta zakochanych wielu mężczyzn próbowało zabłysnąć wyręczając was w domu, przygotowując romantyczną kolację lub śniadanie do łóżka. Jeśli zdarzyło wam się być świadkami tych przygotowań w tym roku lub w ubiegłych latach to mogły nie być zachwycające. Rezultat również często odbiega od waszych oczekiwań, bo „robiłybyście inaczej”. Dlaczego nie warto komentować pracy swojego faceta nawet jeżeli zrobi błędy?

Kobiety, chcąc nie chcąc, są od najmłodszych lat uczone opieki nad domem i dzieckiem. Małe dziewczynki kochają swoje lalki, gotują w plastikowych garnuszkach i z dumą pomagają mamie. Chłopcy naturalnie lgną do obowiązków taty i jeśli on nie zajmuje się domem to synek także ma męskie zajęcia. Te różnice widać w życiu dorosłym. Coś, co dla nas jest oczywiste, dla niego okazuje się być czarną magią.

Nie każdy facet interesuje się życiem rodzinnym, domem i związanymi z nim obowiązkami. Jeśli już taki ci się trafił to warto go docenić. Najtrudniejsze są początki. Może być tak, że poprosi cię o radę w jakiejś sprawie kiedy np. szykujecie razem posiłek dla gości. Nie lekceważ go, nie zbywaj. Dokładnie odpowiedz i nie zbaczaj z tematu. Pamiętaj, że tłumaczenie mężczyźnie wygląda tak jak tłumaczenie dziecku – powoli i dokładnie, ale z dbałością by nie czuł się jak idiota.

Jeśli sam zaczyna gotować i sprzątać, nie pytając cię o zgodę i instrukcje, to masz prawdziwy skarb. Uszanuj to i doceń. Nie poprawiaj go i nie wytykaj błędów, bo zdusisz ten zapał. Pochwal, zachwyć się i podziękuj np. w sypialni. Czasem trudno jest znieść widok bałaganu jaki robi w twojej kuchni ukochany, bo nie wie, gdzie co stoi i jaką masz wizję zagospodarowania przestrzeni. Z czasem dojdziecie do kompromisów, a ty będziesz miała nieocenioną pomoc w domu.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD