Pod lupą – lakiery do paznokci w sprayu?


(fot. Rádio Grande FM)

Znaleźć przepis na idealny manicure nie jest łatwo. Na rynku istnieje ogrom możliwości, lakierów i gadżetów, które mają sprawić by nasze paznokcie prezentowały się jak najlepiej. Jednak my kobiety,  cenimy sobie nie tylko efekt wizualny, ale też trwałość i jakość  produktu.

Interesującą nowością jest lakier do paznokci w sprayu, który ma oszczędzić nasz czas i dać efekt pięknych i równomiernie pomalowanych paznokci. Użycie lakieru jest bardzo proste, spryskujemy paznokcie lakierem, niestety aby zrobić to dokładnie musimy ubrudzić  praktycznie całe dłonie. Istnieją  wersje, w których pierwszym krokiem  jest założenie bazy (lakiery w sprayu, które dostępne są w Sephorze posiadają bazę i top. Rossman oferuje lakiery, do których potrzebny jest tylko top). Sama aplikacja jest faktycznie bardzo szybka, lecz trzeba się nastawić na mocne ochłodzenie, ponieważ lakier jest bardzo zimny. Kolejnym krokiem jest pomalowanie paznokci dołączonym do opakowania top coatem, a następnie umyć ręce i oczyścić skórę z resztek lakieru. Nie musimy się martwić o same paznokcie, są już zabezpieczone i utrwalone. Producenci zapewniają, że lakier będzie się utrzymać bardzo długo na paznokciach i samo ich wykonanie zajmie nam zaledwie 30 sekund.

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda bardzo przejrzyście i może wydać się, że jest to wynalazek idealny. Po testach produkt nie dał do końca zadowalających efektów, a obserwując inne opinie, nie było za dużo pochlebnych. Nałożenie sprayu wcale nie jest takie proste. Cienka warstwa nie wystarcza by lakier pokrył w pełni całą płytkę paznokcia, a z każdą kolejną warstwą, lakier zaczyna rozlewać się  i powstają zacieki. Efekt przypominający malowanie starym, za gęstym lakierem. Aby być zadowolony z manicuru trzeba poświęcić sporo czasu, nauczyć się odpowiednio posługiwać sprayem oraz nie ukrywam wyszarpać sporo nerwów.

Kolejna kwestia, ważna dla wielu osób to cena. W drogeriach ceny wahają się od 40 zł do nawet 80 zł. Jak na lakier do paznokci to dość sporo, chociaż trzeba wziąć pod uwagę jego pojemność, zwykle to około 50 ml. Może się wydawać, że to dużo, jednak sporo produktu marnujemy podczas nakładania i zazwyczaj starcza nam na 5-7 aplikacji.

Sam pomysł na produkt jest bardzo interesujący, chociaż nie dopracowany. Produkt należy raczej potraktować jako nowinkę i ciekawostkę na rynku. Używanie go na co dzień może być lekko nieopłacalne. Aby oszczędzić czas wystarczy zainwestować w lakiery szybkoschnące. Prócz tego aktualnie istnieje wiele gadżetów i technik, które ułatwiają nam zachowanie pięknych i zawsze perfekcyjnych paznokci.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD