Glossy Eyes, czyli najnowszy trend makijażowy, który podbija rynek


(fot. Martin Higgs)

W ostatnim czasie świat kosmetyczny pokochał wszelkiego rodzaju błyszczące efekty. Mocne, brokatowe oko było najmodniejsze w tym sezonie, im większy błysk tym lepiej. Teraz  na rynek wkracza nowa, całkiem inna odsłona – Glossy Eyes. Czym jest? Jak osiągnąć ten efekt?

Glossy Eyes to hit tego sezonu, czyli efekt mokrego połysku na powiece. Oko wygląda jak muśnięte wodą, efekt jest naprawdę zjawiskowy, bardzo teatralny. Make up sprawdzi się na wieczorowe wyjście lub przy sesjach zdjęciowych.

Jak zrobić samodzielnie glossy eyes? Po pierwsze musimy przygotować oko, nałożyć bazę w postaci matowego cienia, taki najlepiej się sprawdzi. Idąc za trendami  możemy wybrać ciepłe brązy, pomarańcz, bordo lub czerwienie. Nie należy przesadzać z cieniowaniem oka, by to nie przyćmiło efektu. W domowych warunkach do glossy eyes możemy wykorzystać zwyczajną wazelinę lub błyszczyk do ust. Powinniśmy delikatnie wklepywać go palcem, ponieważ pędzelek może nie dać tego efektu. W tej metodzie trzeba zaznaczyć, że jest nie ona na tyle trwała, by mogła utrzymać się kilka godzin. Jeżeli chcemy utrzymać ten makijaż dłużej lepiej zastosować produkt do tego przeznaczony, który oferuje firma Mac Cosmetics – Clear Gloss.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD