Mowa ciała – jak rozpoznać, że się jej podobasz


(fot. AllClear55, pixabay.com)

Subtelne znaki i gesty oznaczają, więcej niż się nam wydaje. Kobiety często wykonują je nieświadomie, lecz jest to wyuczona i przekazana w genach wiedza. Niektóre kobiety ćwiczą te gesty, a inne wykonują je odruchowo, naturalnie.

Rozmawiając z facetem kobiety wykonują masę gestów, które mają szczególne znaczenie.

Oto kilka przykładów:

1. Zabawa włosami:
Przeczesywanie włosów palcami i okręcanie pasm na palec jest najczęstszym zjawiskiem, zwłaszcza kiedy rozmawiamy z płcią przeciwną. Jest to odruch automatyczny, aczkolwiek robimy tak, kiedy chcemy zwrócić uwagę mężczyzny na siebie. Podkreślamy tym samym szyje i linie żuchwy.

2. Pochylanie się:
Jeśli kobieta pochyla się w stronę faceta oznacza to, że jest zainteresowana tym co mówi i nieświadomie rozsiewa zapach swoich perfum, a także ciała.

3. Spojrzenie:
Każda kobieta ma w zanadrzu specjalne spojrzenie, którym obdarowuje mężczyznę, który im się podoba. Dłuższy kontakt wzrokowy świadczy o tym, że ma ochotę na rozmowę, a podczas konwersacji oznacza zainteresowanie i kokietowanie. Unikanie kontaktu wzrokowego oznacza, że nie jesteśmy zainteresowane rozmową.

4. Unikanie ciszy:
Jeśli dojdzie już do pierwszego spotkania i powstają momenty ciszy kobieta, która jest zainteresowana rozmówcą przejmuje inicjatywę i zapełnia swoimi opowiadaniami lub pytaniami ciszę.

5. Przygryzanie warg:
Kobieta, która przygryza wargi podczas rozmowy z facetem przesyła jasny przekaz, że czeka na pocałunek.

Oczywiście jest to tylko kilka przykładów z palety gestów płci pięknej. Posiadamy całą masę świadomych bądź nieświadomych zachowań, które oznaczają zainteresowanie mężczyzną lub chęć szybkiego zakończenia rozmowy.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD