Czas dla partnerki, czas dla kolegów


(fot. tookapic, pixabay.com)

W związku ważne jest rozdzielenie czasu dla swojej kobiety i dla kumpli. Każdy ma prawo do oddzielnego czasu dla swoich znajomych, lecz nigdy kosztem drugiej połowy.

Idealnym rozwiązaniem dla każdego związku jest posiadanie tych samych przyjaciół. Wtedy możemy spędzać czas razem, ale też w gronie znajomych. Wspólne wycieczki, wypady do kina, czy na piwo nabierają więcej kolorów w większym gronie niż tylko we dwójkę. Jesteście wtedy razem, ale też osobno, ponieważ część rzeczy wykonujecie wspólnie, a część podzieleni na oddzielne grupy.

Jednakże nawet w najbardziej zażyłych relacjach przyda się trochę oddechu od siebie. Jeśli twój mężczyzna lub twoja kobieta ma ochotę na wyjście z własnymi znajomymi np. z pracy czy z innego środowiska, niż to w którym się oboje obracacie to pozwól mu/jej na to. Zazwyczaj to kobiety mają problem z tym, że nasi partnerzy wychodzą ze swoimi kolegami na miasto, piwo etc.

Zanim jednak zrobisz mu awanturę lub pogadankę na ten temat spróbuj go zrozumieć. Poświęca ci większość swojego wolnego czasu, pisze, dzwoni, spotykacie się. Raz w tygodniu ma prawo wyjść odreagować cały tydzień z kumplami, odprężyć się i porozmawiać o typowo męskich rzeczach.

Nie ograniczajmy swoich partnerów. Pozwólmy im się realizować i planować swój czas tak jak mają na to ochotę. Z kontroli i wiecznych pretensji nic nie zbudujesz. Zaufaj partnerowi i uszanuj jego czas dla przyjaciół. Przecież my też nie lubimy być ograniczane i również chciałybyśmy mieć takowy czas dla swoich przyjaciółek.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD