Sprzedaj Ferrari, kup zegarek


(fot. materiały prasowe)

Poczynając od XVI wieku, kiedy po raz pierwszy zostały wprowadzone, zegarki na rękę szybko stały się podstawowym akcesorium i zarazem przejawem modowej deklaracji wśród kobiet i mężczyzn. Ich projekty, właściwości oraz mechanizmy ewoluowały w czasie dzięki wybornym zegarmistrzom, którzy przemieniali je często w działa sztuki.

Również dzisiaj istnieją zegarki, które dzięki wykonaniu z niezwykle cennych materiałów i kamieni szlachetnych, z zastosowaniem najnowocześniejszych mechanizmów, są przywilejem jedynie niewielu, a ich ceny osiągają miliony dolarów. Jednym z nich jest The Breguet Marie Antoinette.

Skonstruowanie zegarka zajęło 44 lata i jego twórca, Abraham-Louis Breguet oraz Maria Antonina, dawno odeszli z tego świata, gdy wreszcie wszedł on do sprzedaży. Wkrótce potem oryginalny model zniknął i został odnaleziony dopiero w 2007 roku, by spocząć w zbiorach L. A. Mayer Museum. Kiedy firma Swatch nabyła markę Breguet, zegarek odtworzono wyłącznie dzięki rysunkom, przedstawiającym prototyp.

Zegarek ten posiada więcej części niż iPhone, to jest 823 i kosztuje 20 milionów dolarów. Cena nie dziwi, kiedy weźmiemy pod uwagę, ze został wykonany z najcenniejszych materiałów takich, jak: złoto, platyna, rubiny i szafiry. Jest pokryty złotem, a kryształowo przezroczysta tarcza umożliwia obserwacje pracy poszczególnych mechanizmów wewnątrz urządzenia. Posiada naciąg samoczynny, „minute repeater” (mechanizm, który pozwala na wybicie godziny w dowolnym momencie z dokładnością co do jednej minuty, ponieważ posiada trzy rodzaje sygnałów), wieczny kalendarz, „jumping hour” (sposób, w jaki porusza się dysk z cyframi odpowiadającymi za poszczególne godziny), wskaźnik rezerwy mocy i bimetalowy termometr.

Pewnie zegarek jest prawie tak zaawansowany jak Smartphone, a przestudiowanie załączonej do niego instrukcji może wymagać dyplomu inżyniera. Z pewnością jednak niejeden posiadacz Ferrari wymieniłby auto na cenny i piękny The Breguet Marie Antoinette.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD