Kasia Moś będzie reprezentować Polskę na Eurowizji


(fot. Eska)

62. edycja Eurowizji zbliża się wielkimi krokami. W sobotnich preselekcjach zwyciężyła Kasia Moś z piosenką „Flashlight”. Czy piękna piosenkarka zamiesza na europejskiej scenie?

W 2002 roku Kasia Moś nagrała swoje pierwsze demo, które przesłuchał m.in. Robert Janson, założyciel zespołu Varius Manx. W 2005 muzyk napisał dla niej piosenkę „I Wanna Know”, z którą piosenkarka zakwalifikowała się do udziału w polskich eliminacjach eurowizyjnych. 28 stycznia 2006 wystąpiła w finale preselekcji i zajęła w nich dziesiąte miejsce na piętnastu uczestników.

Nagrała dla producentki Robin Antin kilka piosenek demo. Będąc w Stanach Zjednoczonych, gdzie zagrała koncert m.in. w klubie Viper Room należącym do aktora Johnny’ego Deppa. Podczas półrocznego kontraktu współpracowała m.in. z Kelly Osbourne, Mýą i Carmen Electrą, a także z amerykańską aktorką Evą Longorią, na zaproszenie której zaśpiewała podczas aukcji charytatywnej wspieranej przez nią fundacji.

W 2012 wzięła udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Podczas rundy eliminacyjnej zaśpiewała piosenkę „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman” z repertuaru Arethy Franklin i zakwalifikowała się do półfinału. W kwietniu wystąpiła w pierwszym półfinale programu, w którym zaprezentowała swoją wersję utworu „Czerwony jak cegła” zespołu Dżem i awansowała do finału, w którym zajęła ostatecznie trzecie miejsce. W trakcie udziału w programie nagrała piosenkę „Uwierz” umieszczoną na debiutanckiej płycie zespołu Tax Free zatytułowanej „Na ostatnim piętrze nieba”.

W październiku 2015 ukazała się jej debiutancka płyta studyjna zatytułowana „Inspination”. Na albumie znalazł się m.in. singel „Addiction”, z którym zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. 5 marca wystąpiła jako piąta w koncercie finałowym i zajęła 6. miejsce, zdobywając 3,39% głosów. W tym samym roku pojawiła się na okładce październikowego wydania magazynu dla mężczyzn „Playboy”.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD