NIE dla pokazu Gucci na Akropolu


(fot. materiały prasowe)

Włoski dom mody chciał urządzić spektakularny pokaz mody na greckim Akropolu. Niestety, Grecy nie przychylili się do tej propozycji, odrzucając 2 mln euro rekompensaty.

Najbliższy pokaz kolekcji Gucci miał się odbyć 2 czerwca w słonecznej Grecji. Miało to być szykowne i drogie widowisko wychodzące po za granicę mody. Według włoskiego domu mody to wydarzenie miało promować nie tylko własną markę, ale również sam Akropol. Budżet, który chciały przeznaczyć władze Gucci jest ogromny. Za zgodę na organizację pokazu Grecja miała dostać 2 mln euro. Oprócz tego Gucci chciał przeznaczyć 30 mln euro na promocję oraz 50 mln za transmisję na żywo.

Niestety, Włosi przekonali się, że nie wszystko da się kupić za pieniądze. Centralna Rada Architektoniczna kraju (KAS) nie zgodziła się na pokaz, tłumacząc, że Akropol jest dla nich najważniejszym dziedzictwem kulturowym, który nie potrzebuje promocji. Rada wypowiedziała się również na temat proponowanej przez Gucci kwoty 2 mln euro rekompensaty. Dla Grecji, która pogrążona jest w kryzysie jest to „nieznaczna” suma. By całkowicie nie zrażać do siebie Włochów, KAS zaproponowała zastępcze miejsce pokazu: antyczny teatr Heroda Atticus lub Świątynie Zeusa Olimpijskiego Olympieion. Gucci jednak wyraził się jasno: „Albo Akropol, albo nic”.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD