Wady i zalety krótkich włosów


(fot. pixabay.com)

W każdym sezonie światowi styliści podają najmodniejsze cięcia i upięcia włosów dla dwóch kategorii: długie i krótsze włosy. Pań z długimi włosami nigdy nie brakowało. Jakie za i przeciw mają kobiety do krótkich fryzur?

Krótkie włosy wymagają dokładniejszej stylizacji. Trudniej jest uzyskać efekt lekkiej kobiecej fryzury, łatwiej się puszą i uklepują podczas spania. Jeśli długie włosy nie chcą nam się ułożyć to mamy do dyspozycji mnóstwo szybkich i prostych upięć, a z krótkimi jesteśmy zdani na łaskę żelu, lakieru czy pianki. To ich poważna wada.

Krótkie włosy odmładzają twarz, dodają młodzieńczej lekkości i tworzą buntowniczy look. Są bardzo wygodne dla mam niemowląt i kobiet pracujących na dworze – małe rączki i wiatr im nie straszne. Ponadto mnogość krótkich fryzur daje fryzjerowi możliwość modelowania twarzy, co jest bardzo ważne dla pań z dużą, bardzo małą lub nieproporcjonalną buzią.

Krótkie strzyżenie zawsze jest w modzie, więc jeśli od lat zastanawiasz się nad odważnym cięciem to najwyższa pora. Przejrzyj aktualne trendy i do boju. Taka metamorfoza odejmie ci parę lat i przy okazji staniesz się mistrzynią modelowania włosów.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD