Ekologiczna kolekcja Mango


(fot. materiały prasowe)

W XXI wieku modne jest być eko. Z roku na rok pojawia się, coraz więcej marek, które w swoim asortymencie mają ekologiczne ubrania. Hiszpańska sieciówka Mango po raz drugi wprowadza do sklepów ekologiczną kolekcję.

Kolekcja „Committed” jest kontynuacją ubiegłorocznej kolekcji „Take Action”. Obie kolekcje zostały wykonane z materiałów przyjaznych środowisku takich jak bawełna, tencel czy poliester. Tegoroczna kolekcja wiosna-lato 2017 składa się z 25 sylwetek damskich i 20 sylwetek męskich. Wszystkie projekty wykonane zostały w szwalniach w Portugalii, Turcji i Maroko oraz posiadają certyfikat potwierdzający zrównoważone pochodzenie. Ubrania mają jasne kolory, które zostały uzyskane dzięki naturalnym barwnikom. Przeważają ciepłe barwy bieli, brązu i beżu. Wśród asortymentu znajdziemy maksi sukienki w stylu boho, lekkie koszule z bufkami, męskie marynarki, T-shirty oraz spodnie.

W kampanii zdjęciowej kolekcji wystąpili znani modele: Raquel Zimmermann i Mathias Lauridsen. Te wyjątkowej zdjęcia wykonał Josh Olins, a sesja odbyła się we francuskiej willi Maison Gaudet. Za stylizacje odpowiedzialna zaś była Aleksandra Woroniewska – szefowa działu moda francuskiego Vogue.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD