Gorsety – najgorętszy trend 2017


(fot. materiały prasowe)

Przez wiele stuleci gorset kojarzony był z szykiem i elegancją. Początkowo był bardzo niewygodny, jednak to dzięki tej części bielizny kobiety uzyskiwały idealnie szczupłą figurę. Mimo, iż uwalnianie się od gorsetu zajęło nam kilka lat, teraz powraca ze zdwojoną siłą. Pokochały go projektanci i fashionistki? Jak go nosić w 2017 roku? Sprawdź sama!

W tym sezonie wielu projektantów skupiło się na kobiecej tali, podkreślając ją szerokimi pasami lub gorsetami. To właśnie te ostatnie stały się bezsprzecznie najgorętszym dodatkiem w 2017 roku. Pojawiły się m.in.: w pokazach Diora, Prady czy Isabel Marant. Gorsety pokochała również blogosfera i Instagram. Wśród jego wielbicielek znajdziemy: Kylie Jenner, Kim Kardashian, Anne Dello Russo oraz Jessice Mercedes.

Wcześniej gorset noszono pod sukniami. Maskował wystający brzuch, optycznie wyszczuplał i podnosił biust. Obecnie, gorset przestał być już tylko bielizną. Nie jest ukrywany pod fałdami sukni, lecz swobodnie noszony na ubraniach. Sławne osoby wychodzą naprzeciw elegancji, która kojarzy się z gorsetami i zakładają go na sweter, koszulę lub dresową bluzę.

Fashionistki inspiracje czerpią z pokazów. Gorsety wiążą na trenczach, marynarkach lub noszą solo. Mogą one być w odcieniu naszej stylizacji lub w kontrastowej barwie. Modne są również gorsetowe sukienki, które na czerwone dywany wprowadziła projektantka Diora-Maria Grazia Chiuri.

Oprócz klasycznych gorsetów popularne są również bluzy, sukienki i T-shirty ze sznurowaniem przypominającym gorsety. Zarówno te jak i prawdziwe gorsety znajdziesz w sieciówkach lub sklepach bieliźnianych. Ich ceny wahają się między 100 a 300 zł.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD