Pokaz Marca Jacobsa jesień-zima 2017


(fot. materiały prasowe)

Amerykański projektant zaskoczył wszystkich. Nowojorski pokaz Marca Jacobsa odbył się w całkowitej ciszy, a zaproszeni goście dostali zakaz używania telefonów komórkowych.

Prezentacja najnowszej kolekcji Marca Jacobsa na sezon jesień-zima 2017, pokazana podczas nowojorskiego tygodnia mody zadziwiła całą branżę mody. Pokaz odbył się w surowym wnętrzu Park Avenue Armory, gdzie zabrakło dekoracji i muzyki. Modelki przechadzały się wzdłuż dwóch rzędów krzeseł ustawionych dla gości. Po wyjściu na zewnątrz, same siadały na krzesłach, ustawionych wolno na nowojorskiej ulicy.

Show odbyło się w ciszy. Zabrakło nawet dźwięku rozpoczęcia pokazu. Początkowo, zaproszeni goście myśleli, że to, co widzą jest wynikiem błędu organizatorów. Niestety, nie był to błąd organizacji, a celowy zabieg projektanta, który chciał by obserwujący skupili się tylko na projektach, które im przedstawia. Co więcej designer zabronił używania telefonów komórkowych i dokumentowania tego, co się dzieje.

Sama kolekcja jest połączeniem stylu casual i sportswear. Wśród 40 projektów widzimy oversizowe kożuchy, parki z kapturem oraz ciepłe płaszcze w kratę. Główną rolę w pokazie odegrały nakrycia głowy, które towarzyszyły każdej prezentowanej stylizacji oraz futrzane dodatki. Jacobs swoimi projektami oddał hołd muzyce hip-hop, który miał ogromny wpływ na modę uliczną. Printy retro przełamywał złotymi łańcuchami i ciężkimi kolczykami, które jednoznacznie kojarzą się z muzykami hip-hopu.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD