Związek czy ja? – czas dokonania wyboru


(fot. waldryano, pixabay.com)

„Związki są jak szkło. Czasem lepiej zostawić je rozbite niż zranić się próbując je poskładać” –  xdepedia.pl.

Nie zawsze w związku jest kolorowo tak jak na początku. Zaczynają się kłótnie, niedomówienia i słowa, które ranią. Jednak ze względu na staż związku nie chcemy odejść. Podejmujemy walkę o tę relację, staramy się, częściej idziemy na kompromisy. Jednak nie zawsze to wystarcza. Jeśli partner nie stara się ciebie zrozumieć, albo ty jego to nie odniesiecie sukcesu. Nie da się ratować związku bez rozmowy. Najważniejsza jest konwersacja i wzajemne zrozumienie pragnień i potrzeb swojego partnera. Oprócz tego ważny jest szacunek i docenianie nawet najmniejszych rzeczy.

Jednak jeśli twój partner cię nie szanuje, nie rozumie i nawet się nie stara to nie ma co się oszukiwać. Częste kłótnie nie ustaną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ważne jest, aby szanować samego siebie i nie pozwalać na zabawę sobą. Nie chodzi o robienie scen, czy ciągłe awanturowanie się. Partner powinien rozumieć twoje decyzje i cię wspierać.

Do niczego nie dojdziemy z osobą, która nie patrzy na nasze potrzeby, nie szanuje nas, nie ma dla nas czasu i w sumie nie wiadomo po co z nami jest. Nie można się łudzić, że ktoś się zmieni. Ludzie się nie zmieniają tak po prostu. Zapewnianie o miłości nie jest żadnym wyznacznikiem, jeśli za słowami nie idą czyny. Słowa są tylko słowami. Jeśli nie widzisz żadnej poprawy w waszych relacjach, nie ma co tkwić w tym na siłę i ranić sama siebie.

Podejmij walkę. Nie zawsze oznacza to walkę o związek, lecz o siebie. Nie stój w miejscu czekając na poprawę. Zainwestuj w siebie i zrób krok na przód. Czasem lepiej pocierpieć chwilę przy rozstaniu niż cierpieć całe życie, bo nie podjęło się odpowiedniej decyzji.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD