Vogue świętuje różnorodność… przebierając Karlie Kloss za gejszę


(fot. materiały prasowe)

W tym miesiącu magazyn zaprezentował okładkę, która ma uczcić różnorodność i nowoczesność współczesnych kobiet. Pojawiły się na niej pozujące na plaży: Ashley Graham (reprezentująca modelki plus-size), Liu Wen, Kendall Jenner, Gigi Hadid, Imaan Hammam, Adwoa Aboah i Vittoria Ceretti.

W środku magazynu znalazła się natomiast zupełnie odmienna stylistyka. Karlie Kloss pozuje wewnątrz pisma w japońskim Ise-Shima National Park przebrana w kimono i czarną perukę.

To dość nietrafiony pomysł, nie tylko dlatego, że Karlie Kloss jest białą kobietą przebraną za przedstawicielkę innej narodowości, ale również dlatego, że podejście takie faworyzuje uproszczone, przeerotyzowane podejście do azjatyckich kobiet jako gejsz. W dodatku czy nie byłoby lepiej zaangażować do zdjęć prawdziwej Japonki zamiast wystylizowanej, białoskórej kobiety? Pomysł jest nie na miejscu tym bardziej, że Kloss pojawia się w numerze, który wychwala kwestie różnorodności.

Działania Vogu’a wywołały ostrą reakcję, jednak magazyn do tej pory nie zabrał w tej sprawie głosu. Swoje oświadczenie umieściła jedynie na Instagramie Karlie Kloss, która przeprosiła, iż wzięła udział w niestosownej i pozbawionej kulturowego wyczucia sesji. Zapewniła także, że jej celem jest dodawanie siły kobietom i inspirowanie ich. Szkoda tylko, że nikt z tak potężnego i szanowanego magazynu nie zauważył wcześniej niestosowności podjętej akcji.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD