16 kobiet, które wygrały walkę z rakiem, przeszły topless po wybiegu NYFW


(fot. materiały prasowe)

Nie często podczas pokazów możemy oglądać roznegliżowane modelki topless. Jeszcze rzadziej, a właściwie nigdy, oglądamy modelki bez biustonoszy, które przeszły mastektomię. Taki niesamowity pokaz został przygotowany przez Art Hearts Fashion podczas nowojorskiego Fashion Week.

Wybieg podbiły modelki , które chorowały na raka piersi. Wyposażono je w bieliznę od AnaOno, jednak połowa z nich zupełnie porzuciła biustonosze, eksponując nagie ciało. AnnaOno to firma zajmująca się produkcją bielizny dla kobiet cierpiących na nowotwory piersi. Dyrektor kreatywna marki, Dana Donofree, sama wygrała z ciężką chorobą, a cały dochód z pokazu postanowiła przeznaczyć na Cancerland, czyli fundację wspierającą kobiety w walce z chorobą. Panie były zróżnicowane wiekowo, a najmłodsza modelka liczyła zaledwie 18 lat.

Według statystyk przedstawionych w Wielkiej Brytanii, rak piersi dotyka jedną na osiem kobiet, doprowadzając do śmierci 11.400 spośród nich, dlatego pokazy tego typu nie służą jedynie wzbudzaniu publicznego zainteresowania, jednak przede wszystkim rozbudzają społeczną świadomość. Obserwując ostatnie działania świata mody możemy przyznać, że z pewnością zaczyna ona zmierzać od funkcji estetycznej ku działaniom rozbudzania świadomości politycznej i społecznej.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD