Kawa czy herbata – co wybrać?


(fot. materiały prasowe)

95 litrów kawy i 80 litrów herbaty – aż tyle rocznie pije przeciętny Kowalski. To sprawia, że wspomniane napoje są zdecydowanie najpopularniejsze. Który z nich ma jednak więcej cennych właściwości?

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki mocnej, aromatycznej kawy. Wydaje się nam, że zbawienna kofeina postawi na nogi każdego. Jednak mało kto wie, że jest ona zawarta również w herbacie pod nazwą „teina”. Substancja ta pobudza, dodaje energii i poprawia koncentrację. Jej działanie jest nieco wolniejsze, ale zdecydowanie dłuższe niż kofeiny. Kawa daje szybki zastrzyk energii, jednak równie prędko tę energię tracimy.

Zamiast wody?
Odpowiednie nawadnianie organizmu jest niezwykle ważne. Rekomendowane dzienne spożycie płynów to około 2-3 litry. Połowę tego zapotrzebowania powinna stanowić woda. A co lepiej uzupełni resztę? Herbata wpływa na organizm podobnie jak woda i bardzo dobrze przyczynia się do nawodnienia. Już około 4-5 filiżanek może zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na płyny.

Oprócz wyjątkowego smaku, który poprawia samopoczucie, kawa i herbata mają mnóstwo właściwości, które mogą pomóc. Herbata to świetny sojusznik w dbaniu o atrakcyjny wygląd sylwetki. Jest również napojem, który nigdy się nie nudzi. Ilość dostępnych rodzajów i smaków sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W zależności od rodzaju – biała, czerwona, zielona czy czarna – herbata różni się smakiem i aromatem.

Marka TEEKANNE proponuje szeroki wachlarz różnych rodzajów herbat np. Zen Chai – herbata zielona o smaku cytryny i mango czy Earl Grey – aromatyzowana mieszanka herbat czarnych o smaku bergamotki.

Koncern TEEKANNE to ponad 130 lat doświadczenia w zakresie produkcji herbaty. Wykwalifikowani specjaliści nieustannie pracują nad stworzeniem kolejnych, oryginalnych wariantów smakowych herbaty, które dostarczają niezapomnianych wrażeń konsumentom w różnych zakątkach świata. Siedziba firmy TEEKANNE POLSKA mieści się w Krakowie, a główna filia znajduje się w Dusseldorfie, w Niemczech (TEEKANNE GmbH & Co. KG). W asortymencie TEEKANNE Polska znajdziemy wiele rodzajów herbat, ponad 80 różnych produktów, które można znaleźć na sklepowych półkach nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach europejskich.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD