Rozwój osobisty w związku


(fot. congerdesign, pixabay.com)

Naturalnym odruchem człowieczeństwa jest ciągły rozwój. Całe życie nabywamy wiedzę i doświadczenie. Jak pogodzić samorealizacje i związek? Czy jest to w ogóle możliwe?

W każdym związku powinno być miejsce na realizowanie swoich własnych pasji. Bycie z kimś nie powinno być odpuszczeniem swoich marzeń. Musimy mieć świadomość, że możemy się spełniać, gdyż bez tego poczujemy się jak w zamknięciu. Ważne jest, aby wspierać swoją drugą połówkę w realizowaniu się. Powinna czuć nasze wsparcie i wiedzieć, że zawsze można na nas liczyć. Wielką zaletą jest też, że gdy chcemy się wycofać nasz wybranek czy wybranka będzie podtrzymywać nas na duchu, wspierać czy też mobilizować do dalszego działania. W zdrowym związku napędza nas świadomość, że mamy też dla kogo spełniać się w swoich pasjach. I co najważniejsze, że nie jesteśmy z tym sami, bo ona/on jest zawsze obok.

Niektóre nasze pasje potrzebują wykorzystania maksimum wolnego czasu, często niestety kosztem chwil dla partnera. Co w takiej sytuacji robić? Podstawą jest zorganizowanie swojego dnia. Przy dobrym rozplanowaniu możemy znaleźć czas dla siebie i dla związku. Hobby nie oznacza dyskryminacji drugiej połówki. Złotym środkiem jest odnalezienie wspólnych zainteresowań, jednakże nie jest to priorytetem. Wspierajmy naszych partnerów, a oni na pewno to docenią.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD