Jak wybrać idealny tusz?


(fot. pixabay.com)

Niektóre z nas lubią mocne makijaże, a inne tylko lekko podkreślają swoją urodę. Jednak nieważne jaki by to nie był, dla każdej z nas wachlarz pięknych rzęs jest kluczowym elementem, a nie często decydujemy się na sztucznie przyklejone rzęsy. W takim razie jak znaleźć tusz idealny?

Nie chcę zagłębiać się w konkretne marki tuszy do rzęs, ponieważ na swojej drodze znajdziemy ich naprawdę wiele. Ważne jest to by potrafić dopasować tusz do własnych potrzeb. Jednak by to zrobić odpowiednio musimy zwrócić uwagę na szczegóły. Bardzo ważnym elementem jest szczoteczka. Na rynku jest ich ogrom, producenci szaleją na punkcie ich kształtów, włosia, długości czy grubości.

Zacznij od materiału, szczoteczka silikonowa czy tradycyjna wykona zazwyczaj z nylonu, jak je odróżnić? Silikonowe szczoteczki są zazwyczaj cienkie, z wyraźnie oddzielonymi włoskami. Mają swoje zastosowanie w tuszach wydłużających i rozdzielających. Nylonowe to te grube szczotki z gęstym włosiem, najlepiej sprawdzają się do pogrubiania rzęs. Pamiętajmy, by nie wybierać zbyt dużych, ponieważ będą niewygodne i trudno będzie dotrzeć do kącików oka. Szczotki zaokrąglone podniosą rzęsy.

Teraz trochę o samym tuszu.  Na rynku możemy znaleźć tusz w formie kamienia, kremu i płynu. Chociaż te ostatnie są najczęściej  spotykanymi i raczej najskuteczniejszymi. Lekka, płynąca konsystencja dokładnie pokryje każdą rzęsę. Zazwyczaj wykorzystywane są w tuszach wydłużających. Jeżeli lubimy ciemne, mocno wytuszowane rzęsy, najlepiej użyć kremowej mascary, ta dodatkowo pogrubi rzęsy, bez ich sklejania.

Tusze wodoodporne, warto stosować w mgliste, wilgotne dni lub gdy wiemy, że nasz make up musi utrzymać się naprawdę długo. Tusze te są nie do zdarcia i musimy zaopatrzyć się w dobry płyn do demakijażu. Z racji tego, że trudno jest go zmyć, nie warto stosować ich na co dzień i narażać rzęsy na silne tarcie, a co za tym idzie ich wypadanie.

Producenci kosmetyków wciąż idą do przodu, dlatego wiele produktów nie ma jedynie właściwości „upiększających”, ale  stawiają nacisk na jednoczesną pielęgnacje. Jakie właściwości powinny mieć tusze pielęgnacyjne? Wosk pszczeli, polimery i proteiny pszenicy, pantenol, witaminy E, C i B5, te  składniki na pewno dobrze wpłyną na strukturę naszych rzęs.

Nie dajmy się nabrać na rozmaite nazwy tuszy, zazwyczaj są mocno przesadzone, Volume up, 10-krotne pogrubienie, Extra lashes i ostatni ulubieniec Efekt Sztucznych rzęs. Pamiętajmy, to tylko nazwa, sami przypatrzmy się tuszom, spójrzmy na skład, zasięgnijmy opinii innych by nie dać się nabrać.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD