Związek jak ciasto – czyli jak jeść, żeby się nie przejeść


(fot. Alexas_Fotos, pixabay.com)

„W związku nie chodzi tylko o zdobycie, ale o zdobywanie, bo kobieta potrzebuje bliskości mężczyzny, a nie świadomości, że jest zajęta” ~ temyśli.pl

W każdym związku istnieje tzw. miesiąc miodowy, który jest najwspanialszym okresem. W tym czasie dopiero poznajemy naszego partnera, uczymy się tego co lubi, a czego nie. Nasi partnerzy starają się tak bardzo, że czujemy się jak księżniczki. Kwiaty, częste spotkania, zero kłótni. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy. Najczęstszym czasem na pierwsze sprzeczki jest właśnie okres czasu po pierwszym miesiącu. Zaczynamy funkcjonować już normalnie i coraz częściej wkradają się inne obowiązki, a co za tym idzie mniej czasu dla partnera.

Dlaczego tak jest? Najczęściej jest to uwarunkowane przeminięciem pierwszej fascynacji. Można śmiało porównać związek do pysznego ciastka. Przechodzimy koło piekarni i widzimy masę ciast, a pośród nich jedno z wyróżniającym się lukrem i ozdobami. Wchodzimy do środka i kupujemy owe ciastko. Nie delektujemy się nim, tylko jemy łapczywie co do okruszka. Kiedy nam posmakuje przychodzimy tam codziennie i kupujemy ten smakołyk, jednak po czasie przejadamy się nim i wstępujemy do piekarni coraz rzadziej, jednak nadal zachwycając się jego smakiem. Tak samo jest z nowym związkiem. Pragniemy jak najwięcej dostać od drugiej osoby, cieszyć się jej obecnością i zachłannie poświęcamy każdą wolną chwilę naszemu partnerowi/partnerce. Jednak przychodzi moment, gdzie ta słodycz nam się przejada i zaczynamy dostrzegać szarą rzeczywistość, którą musimy zapełniać nasz czas, aby funkcjonować.

Dlatego ważne jest, aby mądrze dysponować swoim czasem. Jeśli zamiast zajadania się codziennie ciastkiem, a raczej zamiast codziennych spotkań, dacie sobie chwilę przerwy, to wasz związek przetrwa dłużej. Niech spotkania nie będą codzienne, lecz co parę dni. Rozplanujmy również swoje starania w związku. Bez sensu jest dać 100% z siebie i odkryć wszystkie swoje karty już na początku, pokazujmy siebie powoli, lecz równomiernie, aby nie brakło czułości i pikanterii w waszym związku, ale więcej o tym już w kolejnym artykule.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD