Hybryda, akryl czy żel?


(fot. Aleks Beauty)

Jest wiele metod jakimi operują profesjonalne kosmetyczki w salonach, również jeżeli chodzi o manicure. Zatem chcąc skorzystać z takich usług warto dowiedzieć się szczegółów o każdej z nich.  Czym się różnią? Ile kosztują? Czy zniszczą nasze naturalne paznokcie?

Inwazyjność
Wiele z nas nie zastanawia się czy dany manicure zniszczy naszą naturalną płytkę paznokcia, jednak idąc do salonu kosmetycznego musimy mieć świadomość, że każda z tych usług jest inwazyjna i każda w jakimś stopniu naruszy naturalne paznokcie. Pragnę tu zaznaczyć, że hybryda również, ponieważ panuje dziwne przekonanie, że nie. Same lakiery faktycznie nie są inwazyjne jednak, pierwszym krokiem wykonania tego manicure jest zmatowienie płytki paznokcia. A co za tym idzie naruszenie jej wierzchniej warstwy. Hybrydę zdejmujemy za pomocą acetonu (tzn. rozpuszczalnik organiczny), który wysusza paznokcie i sprawia, że stają się kruche, pękają i zaczynają oddzielać się od łożyska. Zauważmy, że w przypadku zmywania zwykłych lakierów unikamy zmywaczy z dodatkiem acetonu. Hybryda potrzebuje około 15-20 minut do pełnego rozpuszczenia, więc tak długi kontakt z pewnością nie wpłynie dobrze na kondycje paznokci. Chociaż trzeba przyznać, że w porównaniu do żelu i akrylu najmniej zniszczy paznokcie.  A te z kolei są już bardzo inwazyjne, w szczególności ich ściąganie, ponieważ trzeba spiłować pilnikiem lub frezarką, więc nieuniknione jest naruszenie płytki paznokcia. Dodatkowo przygotowując paznokcie pod akryl czy żel, również należy je zmatowić. Dlatego nawet małe niedociągnięcie jest ryzykowne, że masa może przeniknąć do głębszych warstw. W tym wypadku profesjonalizm przede wszystkim

Trwałość
Jeżeli lubimy nosić bardzo długie paznokcie, a dodatkowo dużo operujemy dłońmi i nasze paznokcie muszą być niczym beton, najlepiej wybrać akryl. Żel jest bardziej elastyczny, jednak nadal mocno trzyma się paznokci trudno o ich złamanie. W sytuacji gdy mamy swoje paznokcie długie, a potrzebujemy tylko lekkiego wzmocnienia śmiało można wybrać metodę hybrydową która utrzymuję się conajmniej 2 tygodnie. Wszystkie metody są bardzo wytrzymałe i poprawnie zrobione powinny utrzymywać się do kolejnej wizyty u kosmetyczki, jednak nie jest to reguła. Sporo zależy od naszych naturalnych paznokci. Niewiele osób wie, że poziom hormonów czy antybiotykoterapia może mieć wpływ na przyczepność.

Efekt
Oczywiście każda metoda gwarantuje piękny manicure. Żaden z lakierów nie da takiego błysku jak hybryda, żel czy akryl. Jeżeli chodzi o ceny usług, to każdy z salonów ma własne cenniki, więc trudno podać  jakąś konkretną.   Dodatkowo warto przyznać, że dla każdej kobiety jest to ogromna wygodna. Jeden profesjonalny manicure pozwoli zapomnieć o odpryskach, zmianie lakieru co 3 dni oraz największym utrapieniu, odciskach na niedoschniętych paznokciach. Teraz również w każdym salonie możemy poprosić o zdobienie, dżety, brokat, różnego typu pyłki holograficzne, dzięki którym nasz manicure będzie wyjątkowy. A nie często jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać takie wariacje.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD