Nastolatka stała się inspiracją dla pierwszej lalki transgender


(fot. materiały prasowe)

Każdy wie, że przejawem zdobycia wyżyn sławy jest lalka będąca własną podobizną. Takie lalki mają Britney, Kate Middleton czy J.K Rowling. Obecnie swojej lalki doczekała się też nastolatka transgender, Jazz Jennings.

Firma The Tonner Doll Company, która specjalizuje się w wykwintnych zabawkach dla kolekcjonerów, wypuszcza właśnie lalkę Jazz Jennings, którą zaprojektował sam Robert Tonner. Będzie ona ubrana w różową bluzkę i szorty, czyli tak samo, jak ubrana jest Jazz na okładce swoich wspomnień „Being Jazz: My Life as a (Transgender) Teen”.

Lalka ta będzie dostępna w sprzedaży od lipca i w odróżnieniu od pozostałych lalek, które przeznaczone są dla dorosłych kolekcjonerów, ta skierowana będzie do dzieci.

O Jazz po raz pierwszy stało się głośno, gdy pojawiła się w telewizji wraz ze swoją rodziną, gdzie opowiedziała o dorastaniu z zaburzeniami płciowej tożsamości. Od tej pory zdążyła założyć własną fundację, która pomaga osobom w podobnej sytuacji, wystąpiła w wielu reklamach, a także doczekała się własnego reality show. Na swoim koncie na Instagramie napisała, że ma nadzieję, iż zabawka ta pozwoli pokazać, że osoby transgender nie różnią się od reszty społeczeństwa.

Oczywiście możemy postawić pytanie: w jaki sposób lalka może być transgender? Otóż jest ona transpłciowa tylko w sposób umowny, jednak zabawka jest dziewczynką, co odpowiada wewnętrznej tożsamości Jazz.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD