Karty na stół


(fot. AdinaVoicu, pixabay.com)

Będąc w związku, naturalnym stanem rzeczy jest chęć dzielenia się z partnerem naszymi troskami, rozterkami i problemami. Jednak nie każdy czas jest na to właściwy, im więcej o sobie powiemy, tym większe jest ryzyko, że zostaniemy same. Dlaczego tak jest?

W związkach nie wolno już na dzień dobry opisywać swojej biografii nowo poznanemu partnerowi. Wraz z coraz większym zaangażowaniem i rosnącym stażem związku powinniśmy odkrywać karty przeszłości. Szczególną uwagę trzeba zwrócić, jak reaguje partner na nowo poznane informacje o twoim życiu. Jeśli chce cię wysłuchać, słucha z uwagą i widać, że go to interesuje to można powiedzieć, że zaliczył pozytywnie ten „sprawdzian”. Z coraz większą liczbą zdawanych „sprawdzianów” możemy zaryzykować i przejść do bardziej osobistych tematów. Jeśli partner nas ignoruje, nie jest zainteresowany naszą przeszłością to po prostu znaczy, że nie jest dla nas. Jeśli zależy mu, to powinna interesować go nasza historia, ponieważ to ona tworzy naszą osobowość. Partner powinien starać dowiedzieć się więcej, ale nie na siłę, ponieważ często są to delikatne tematy i potrzeba zaufania oraz czasu żebyśmy byli gotowi podzielić się tym z drugą osobą.

Istnieje ryzyko, że odkrywając całą siebie od razu nasz partner nie zrozumie nas a co najgorsze znudzi się nami. Dlatego drogie Czytelniczki pamiętajcie o zasłonie tajemniczości, która jak wiadomo bardziej przyciąga mężczyzn niż zwierzanie się ze wszystkiego.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD