Wielki powrót gorsetów


(fot. materiały prasowe)

Jeśli Fashion Week miałyby taki wpływ na kształtowanie trendów, jaki chciałyby mieć, wszyscy nosilibyśmy najdziwniejsze ubrania. Nadchodząca jesień na przykład byłaby zdominowana przez kowbojskie kapeluszu łączone z bluzami z kapturem, a la Ashley Williams.

Urzeczeni propozycjami Christopher’a Kane’a nosilibyśmy natomiast Crocs’y z futerkiem lub, jak chciałby Gareth Pugh, zmierzalibyśmy do pracy ubrani niczym mroczny goth-złoczyńca. Kolejnym trendem, który według modowych znawców ma zdominować naszą garderobę będą… gorsety.

W zeszłym roku mogliśmy je znaleźć w kolekcjach Alexandra McQueen’a oraz Prady, natomiast w tym sezonie powrócił do nich Thornton Bregazzi. Przeszły poważną ewolucje od ubiegłych lat, kiedy to wyglądały jak przyrząd do ćwiczeń mięśni brzucha lub kawałek materiału owinięty ciasno wokół talii. W tym roku gorsety są też znacznie wyższe. Mogą sięgać od brzucha aż do połowy piersi. Jako antidotum na naszą obsesję noszenia workowatych ubrań, gorset może być w tym sezonie zakładany do luźnych, dzianinowych strojów i za dużych koszul. Jeżeli znudziło ci się wyglądać jak worek, może pora sięgnąć po gorset i pokazać, że ty też posiadasz talię!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD