Powrót pereł na wybiegi Chanel, Moschino oraz Gucci


Chanel fall winter 2016 2017 collection Paris Fashion Week1 300x225 Powrót pereł na wybiegi Chanel, Moschino oraz Gucci

(fot. materiały prasowe)

Przez długi czas perły kojarzone były z babciami, arystokratkami lub wykonawczyniami określonych, prestiżowych zawodów. Obecnie ten kamień szlachetny powraca do łask przewartościowując dotychczasową estetykę.

Perły nie są już dłużej domeną arystokratyczności, starości i wyniosłości. Zamiast tego znajdziemy klasyczne perły owinięte wokół szyi jako obroże, umieszczone w pierścionkach lub noszone jako awangardowe kolczyki.

Obecnie perły łączone są ze wszystkim poczynając od zwiewnych sukienek z falbankami, po tweedowe marynarki. Wydają się być z zupełnie z innej epoki niż staroświeckie sznury pereł zalegające na spodzie szkatułek naszych babć. Trend ten zdominował wiele ważnych pokazów mody takich projektantów, jak: Gucci, Miu Miu, Marni i Moschino, a dodatkowo znalazł zróżnicowane sposoby użycia. U Gucci natrafimy na przykład haftowane na góry sukienek w połączeniu z perłowymi kastetami. U Marni wysokie legginsy w stylu „stirrup” i retro uczesania równoważyły sięgające do szyi, perłowe kolczyki.

Perły w końcu udało się uwolnić od ich klasycznych skojarzeń, jednak nowym zadaniem jest wpasowanie ich do obecnego stylu ready-to-wear. Zakładając perły wystrzegajmy się wizerunku żon ze Stepford. Zamiast tego sięgajmy po nieco prowokacyjne i nietuzinkowe połączenia. Od podkoszulków w stylu „rock ‘n’ roll”, przez rozdarte dżinsy, po skórzane marynarki, delikatne perły będą wysmakowanym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD