Komiczny profil na Instagramie, który poprawi ci nastrój


(fot. instagram)

Wielu z nas sądzi, że moda pozbawiona jest poczucia humoru. Czasami twierdzenie to jest wiarygodne i możemy być niekiedy świadkami dramatyzowania z powodu oczka w rajtuzach, jednak generalnie osoby związane z branżą modową mają do siebie spory dystans. Jedną z postaci, która wprowadza sporą dawkę humoru i beztroski do świata mody jest Sidney Prawatyotin, założyciel Instagramowego konta, zatytułowanego @Siduations.

Konto założone zaledwie kilka tygodni temu temu już zdobyło wielu fanów. Jego twórca masowo produkuje bezczelnie przetworzone za pomocą Photoshopa zdjęcia, na których widzimy na przykład Evę Chen po zakończonym pokazie New York Fashion Week otoczoną przez tłumy fotografów i Disney’owskich królów, a także postaci z Alicji w Krainie Czarów. Na kolejnej fotografii natrafiamy na modelkę prezentującą inspirowaną hip-hopem, najnowszą kolekcję Marc’a Jacobs’a, która podróżuje autem z amerykańskim artystką hip-hopowym, LL Cool J. Na kolejnym zdjęciu pojawia się natomiast mężczyzna trzymający na kolanach różowego, baśniowego kota z Cheshire, którego strój ma być wzorowany na kolekcji Christopher’a Kane’a. Są także inne estetyki zdjęć. Znajdziemy na przykład zawrotnie wysokie platformy, które powiększono jeszcze bardziej tak, iż nosząca je kobieta wydaje się gotowa do rozdeptania budynków Waszyngtonu, podczas gdy na kolejnej fotografii widzimy potężne szpilki depczące Hollywood. Natrafimy także na parodię pokazu Balenciagi i wykorzystanego w niej logo Berni’ego Sanders’a. Na przerobionym przez Sydney’a zdjęciu Sanders kroczy po wybiegu w przeintelektualizowanym stroju, kapturze i małych okularkach.

Jeśli potrafisz więc podchodzić do mody z dystansem i nie traktujesz jej zbyt poważnie, Siduations jest właśnie dla ciebie.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD