Jak zostać topmodelką? Praktyczne kompendium wiedzy – Małgorzata Leitner zdradza tajniki sukcesu


(fot. materiały prasowe)

Co zrobić, by zostać modelką znaną na całym świecie? Jak skutecznie połączyć naturalne piękno i talent z trudnym rzemiosłem? Małgorzata Leitner, znająca świat mody od podszewki i na co dzień reprezentująca topowe modelki, dzieli się swoim doświadczeniem.

Poradnik „Dobre uczennice zostają topmodelkami” to propozycja dla tych, którzy marzą o karierze w profesjonalnym modelingu oraz tych, którzy chcą po prostu zajrzeć za kulisy świata mody. Tytuł ukazał się 29 marca nakładem Edipresse Książki.

Małgorzata Leitner jest znaną i cenioną w świecie modelingu właścicielką agencji Avant Models. Na co dzień reprezentuje interesy znanych topmodelek m.in. Joanny Krupy, Zuzanny Bijoch, Magdy Mielcarz i Anny Jagodzińskiej, natomiast jej agencja jest oficjalnym partnerem słynnego programu Top Model, odsłaniającego kulisy zawodu. Prowadzi szkołę modelek oraz doradza, jak osiągnąć sukces zarówno w okresie szczytu kariery zawodowej, jak i później.

Książka „Dobre uczennice zostają topmodelkami” została podzielona na 10 rozdziałów:
– „Przygotowanie do bycia modelką”,
– „Pierwsze kroki w drodze na szczyt”,
– „Umowa pomiędzy modelką i agencją”,
– „Przykazania profesjonalnej modelki”,
– „Sztuka pozowania”,
– „Jak przygotować się do castingu”,
– „Słowniczek pojęć używanych w modelingu”,
– „Trener gwiazd poleca”,
– „Social media i wizerunek – ich waga w Twojej karierze”,
– „Podsumowanie”. 

W każdym z nich Małgorzata Leitner przekazuje czytelnikom tajniki zawodu, które poznawała przez lata pracy w branży, a przy tym udostępnia szereg praktycznych porad.

– „Dobre uczennice zostają topmodelkami” to praktyczny przewodnik po świecie modelingu dla dziewczyn i… ich mam. Dokąd się zgłosić, kiedy, co robić, kiedy dostaje się propozycję współpracy? Gdzie szukać swojej szansy? Jak dostrzec sygnał ostrzegawczy? – Małgorzata Leitner

Książka stanowi cenny zestaw wiedzy, szczególnie ważny, jeśli marzy się o karierze w zawodzie modelki. Okazuje się, że do osiągnięcia sukcesu nie wystarczy bowiem jedynie uroda – nawet ta niekonwencjonalna ceniona przez niektórych projektantów. By sprawdzić się w świecie modelingu, trzeba posiadać wiele wypracowanych umiejętności. Małgorzata Leitner przytacza m.in. pozowanie, znajomość branżowego żargonu czy języka angielskiego. Dbanie o dobry sen, umiejętne budowanie relacji i stała gotowość do wysiłku – zarówno psychicznego, jak i fizycznego – to tylko niektóre z wymaganych kwalifikacji. W pracy na planie zdjęciowym, wybiegu czy castingu doceniana jest także umiejętność pracy w zespole czy stała gotowość do rozwoju. Zawód modelki tylko z pozoru wydaje się łatwy i przyjemny. W rzeczywistości jest to ciężka praca od świtu do nocy, połączona z częstymi podróżami, wymagająca dużej samodzielności i dyscypliny oraz całkowicie pochłaniająca czas.

Małgorzata Leitner mówi wprost: nie uroda, nie wzrost, nie figura, a charakter decyduje, że spośród miliona anonimowych dziewcząt wybija się ta jedna – i zostaje TOPMODELKĄ.

O autorce:
Małgorzata Leitner karierę w branży zaczynała od modelingu, dziś jest właścicielką agencji modelek Avant Models – oficjalnego partnera programu Top Model – oraz szkoły modelek. Reprezentuje na świecie takie nazwiska jak Joanna Krupa, Kasia Struss czy Zuzanna Bijoch.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD