Nie rezygnuj ze swoich marzeń ze względu na alergię


(fot. materiały prasowe)

Kwiecień i maj to czas spotkań na świeżym powietrzu. Niestety początek wiosny  to też okres, w którym zaczynają pylić pyłki brzozy. Alergeny te są jednymi z najczęstszych przyczyn objawów okresowego nieżytu nosa, zapalenia spojówek czy atopowej astmy pyłkowej. Uporczywe objawy alergii nieraz zmuszają osoby na nią cierpiące do rezygnacji ze swoich planów.

Kiedy pyli brzoza?
Pylenie brzozy w Polsce przypada na drugą połowę kwietnia i pierwsze dni maja. Stopień nasilenia w dużej mierze zależy od miejsca pobytu osoby uczulonej. Uczulenie na alergeny pyłku brzozy w Europie Centralnej i Północnej jest najczęstszą przyczyną schorzeń dróg oddechowych, które występują wiosną.

Kiedy odnotowywane jest najwyższe stężenie pyłków?
W słoneczne i wietrzne dni występuje największe stężenie pyłków. Ulgę alergikom mogą przynieść długotrwałe i intensywne opady deszczu.

Jak objawia się uczulenie na pyłek brzozy?
Objawy pojawiają się nagle, co jest spowodowane gwałtownym początkiem pylenia brzozy i wysokich wartości stężenia pyłku w pierwszych dniach sezonu pylenia. Dominują takie objawy jak:
– Wodnista wydzielina
– Świąd nosa
– Kichanie
– Upośledzenie drożności nosa
– Łzawienie, zaczerwienie i pieczenie spojówek.

W dniach, w których występuje bardzo wysokie stężenie pyłku brzozy u osób zmagających się z niedrożnością nosa mogą wystąpić objawy astmy takie jak: duszność, kaszel, świszczący oddech czy uczucie uścisku w klatce piersiowej.

Co zrobić, gdy nie chcesz rezygnować ze swoich planów 2?
– Sprawdź w sezonie pylenia informacje o aktualnym i prognozowanym stężeniu pyłku
– Zamykaj okna, wówczas gdy stężenie pyłku jest wysokie
– Stosuj filtry powietrza
– Podróżuj samochodem z zamkniętymi oknami i z zainstalowanym filtrem pyłkowym
– Wybierz się na spacer po długotrwałych opadach deszczu, gdy stężenie pyłku jest najniższe
– Chroń oczy przed pyłkami za pomocą okularów przeciwsłonecznych
– Po powrocie ze spaceru zmień odzież, umyj ręce i twarz lub weź kąpiel by usunąć osadzone ziarna pyłku

Jaki preparat wybrać w sezonie pylenia?
Substancją czynną, która radzi sobie z objawami alergii takimi jak: kichanie, katar, uczucie zatkanego nosa czy zaczerwienienie i łzawienie oczu już w ciągu godziny od zastosowania, a jednocześnie nie wpływa na funkcje psychomotoryczne (w tym też zdolność prowadzenia pojazdów) jest feksofenadyna zawarta w leku Allegra. Allegra utrzymuje swoje działanie przez 24 godziny i może być stosowana już od 12 roku życia3.

Sugerowana cena detaliczna leku Allegra,10 tabl. – 14,99 PLN*

W przypadku alergii ocznej wykazano, że na nasilone objawy lepiej działają preparaty miejscowe. Jednym z takich leków są krople Alleoptical®, zawierające kromoglikan sodu jako substancję czynną4. Stosuje się je w celu łagodzenia objawów oraz leczenia alergii ocznych u dorosłych i dzieci – zarówno całorocznego (wywołanego np. przez sierść kota, roztocza5), jak i sezonowego alergicznego zapalenia spojówek (powstałego w wyniku odziaływania różnego rodzaju alergenów powietrznopochodnych6).

Preparat nie zawiera konserwantów. Może być stosowany u dzieci i dorosłych.

Sugerowana cena detaliczna leku Alleoptiacal®:13,99 zł/10×0,3 ml.*

*Ostateczna cena kształtowana jest niezależnie przez aptekę.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD