Czy istnieją skuteczne środki na erekcję?


(fot. materiały prasowe)

Problemy z potencją u mężczyzn, mogą być wywoływane szeregiem różnych czynników. Bez względu na etiologię dolegliwości, potrafi ona poważnie obniżyć samoocenę i nastrój. Mężczyźni zmagający się z zaburzeniami erekcji, często tracą wiarę we własne siły, co tylko nasila problem. Dlatego warto zareagować szybko, by efektywniej i sprawniej podnieść jakość swojego życia seksualnego. Pomocne w złagodzeniu problemu, mogą okazać się farmaceutyczne środki na erekcję, jak i zmiana stylu życia.

Czynniki powodujące zaburzenia potencji
Epizodyczne kłopoty z erekcją, mogą dotknąć każdego mężczyznę. Problem zaburzenia potencji pojawia się wtedy, gdy niezdolność osiągnięcia wzwodu ma charakter przewlekły. Istnieje szereg czynników, które mogą wpływać na powstanie i utrzymywanie się dolegliwości:

1. Przyczyny organiczne. Należą do najczęstszych powodów, obniżających sprawność seksualną mężczyzn. Wśród nich wyróżniamy:
– Choroby układu moczowego
– Choroby endokrynologiczne, np.: zaburzenia funkcjonowania tarczycy i nadnerczy.
– Urazy mechaniczne w obrębie jamy brzusznej, miednicy i narządów płciowych
– Przyjmowanie leków, np.: przeciwdepresyjnych i uspokajających
– Cukrzyca
– Choroby układu krążenia, np.: miażdżyca i nadciśnienie tętnicze
– Choroby neurologiczne, np.: uszkodzenie rdzenia kręgowego, stwardnienie rozsiane
– Mało aktywny styl życia
– Wpływ używek, takich jak: kawa, papierosy, substancje narkotyczne

2. Przyczyny psychogenne:
– Stres i obniżony nastrój
– Konflikty między partnerami
– Depresja i nerwica
– Niska samoocena i brak doświadczenia seksualnego
– Przemęczenie

Jak walczyć z zaburzeniami erekcji?
Efektywna terapia problemów z potencją, powinna rozpocząć się od próby zdiagnozowania ich przyczyn. Konieczna może się okazać wizyta u lekarza, który na podstawie przeprowadzonego z pacjentem wywiadu, zleci odpowiednie badania. Warto też zweryfikować swój styl życia i wprowadzić do niego zdrowe nawyki. Ważnym czynnikiem, redukującym zaburzenia erekcji, jest aktywność fizyczna. Regularnie wykonywane ćwiczenia, wspomogą układ sercowo-naczyniowy, którego choroby należą do częstych przyczyn kłopotów z potencją. Wyjątkowo pomocne mogą okazać się dostępne w aptekach środki na erekcję. Preparaty wspomagające sprawność seksualną, często opierają swoje działanie na surowcach ziołowych i naturalnych, takich jak:

– Żeń-szeń właściwy (Panax ginseng). Dzięki wysokiej zawartości ginsenozydów, roślina działa pobudzająco na przemianę materii, usprawnia pracę organów wewnętrznych i ułatwia relaksację. Ponadto ekstrakt z żeń-szenia pobudza syntezę tlenku azotu, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. W konsekwencji dochodzi do zwiększenia przepływu krwi do prącia i zablokowania zbyt szybkiego odpływu.

– Buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris). Roślina zawiera protodioscynę, która wspomaga erekcję i potęguje doznania seksualne. Ponadto buzdyganek posiada wysoką zawartość saponin, usprawniających proces produkcji plemników. Podobnie jak żeń-szeń, buzdyganek pozytywnie wpływa na syntezę tlenku azotu.

– L-arginina. Jest to aminokwas, naturalnie występujący w organizmie człowieka. Jego obecność jest niezbędna do prawidłowej syntezy tlenku azotu. Zdolność organizmu do efektywnej produkcji argininy, maleje wraz z wiekiem. Warto przyjmować ją w suplementach diety i pokarmach białkowych.

Przykładowym preparatem, opierającym swoje działanie na zawartości l-argininy, oraz ekstraktu z żeń-szenia i buzdyganka, jest Permen. Preparat jest suplementem diety, przeznaczonym do regularnego stosowania. Dzięki temu nie trzeba wcześniej planować aktywności seksualnej, która utrzymuje się na zbliżonym poziomie. Zaleca się stosowanie preparatu przez przynajmniej 6-8 tygodni, w dawce 1-2 tabletki dziennie, by uzyskać pozytywne efekty, nawet po zakończeniu kuracji. Istnieje kilka wersji suplementu diety Permen, różniących się dawką i zawartością dodatkowych substancji. W celu zapoznania się z szeroką ofertą preparatów, warto odwiedzić stronę http://www.permen.pl. Permen przeznaczony jest dla dorosłych mężczyzn, u których nie stwierdzono nadwrażliwości na zawarte substancje. Przed rozpoczęciem suplementacji, należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych przez nas lekach i chorobach, na które cierpimy.

Zaburzenia erekcji nie muszą oznaczać rezygnacji z satysfakcjonującego życia seksualnego. Dzięki pomocy profesjonalistów, zdrowemu trybowi życia i odpowiedniej suplementacji, można skutecznie złagodzić problem.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD