Tinty – kolor na dłużej


(fot. pixabay.com)

W naszych kosmetyczkach od lat mieszkają pomadki i błyszczyki. Ciągle nosimy je przy sobie by poprawić makijaż, a i tak pierwsza przekąska czy soczysty buziak zmywa nam kolor z ust. Koreanki znalazły na to sposób i zalewają nasze sklepy nowym produktem do koloryzacji ust.

Czym są tinty?
Tinty to mocno skoncentrowane, płynne barwniki do ust, zwykle zapakowane jak błyszczyk. Nowoczesna formuła utrzymuje kolor przez kilka do kilkunastu godzin. Kolor jest odporny na wodę, jedzenie, ścieranie, a nawet mydło. Zmyć je można tylko środkami do demakijażu kosmetyków wodoodpornych. W swojej ofercie ma je już wiele firm polskich i zagranicznych. Największy wybór i sprawdzoną jakość reprezentują oczywiście tinty koreańskich marek.
Jak używać tintów?
Tinty musimy nakładać na usta bardzo ostrożnie, bo każda chwila nieuwagi może zmusić nas do pracochłonnego zmywania barwnika, a nie jest to proste. W związku z tym, że barwy są dość intensywne, tinty są często sprzedawane w zestawie z konturówką, która niewątpliwie ułatwia makijaż. Jedyny problem w malowaniu ust tintem to konieczność nałożenia cienkiej warstwy. Grubsza będzie się kruszyć przy pocieraniu. Jeśli chcemy uzyskać mocniejszą barwę to przed nałożeniem kolejnej warstwy odczekujemy aż do wyschnięcia kosmetyku. Nie jest to niezbędne przy większości odcieni, bo tinty pokrywają powierzchnię ust naprawdę dokładnie.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD