Co robić, kiedy włosy zaczynają wypadać?


(fot. materiały prasowe)

Stan włosów zależy głównie od twojej diety. Aby były mocne i zdrowe musisz dostarczać organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Gdzie ich szukać?

S.O.S. dla włosów
Kiedy włosy nagle się przerzedziły, stały się matowe i łamliwe warto przyjrzeć się dokładniej swojej diecie. Aby były silne i zdrowe potrzebują niezbędnych witamin i mikroelementów. Nie zawsze jednak o tym pamiętamy, dlatego systematyczna i prawidłowa suplementacja pomaga, kiedy w naszej diecie brakuje właściwych składników.

Dla poprawy kondycji włosów warto wybrać popularny od lat suplement Merz Spezial Dragees z formułą MTS. Dzięki takiej kuracji odpowiednie składniki odżywcze wspomagające włosy będą skierowane dokładnie tam, gdzie organizm widzi ich ubytek. Merz Spezial Dragees zawiera witaminę A, B i C, które wzmacniają cebulki włosów, poprawiają ich sprężystość i zapobiegają wypadaniu. W połączeniu z cysteiną i metioniną – składnikami niezbędnymi dla prawidłowej budowy włosów oraz cynkiem i biotyną sprawią, że włosy staną się zdrowe, mocne i piękne. Pamiętaj jednak o regularności. Suplementacja jest naprawdę skuteczna, kiedy stosujesz ją systematycznie przez dłuższy czas.

Jakie elementy diety są konieczne dla utrzymania pięknych włosów?

Witaminy
Witaminy z grupy B wzmacniają włosy i zapobiegają ich wypadaniu (obecne są w orzechach, nasionach dyni, nabiale i ziemniakach); witamina A poprawia pracę gruczołów łojowych i zapobiega powstawaniu łupieżu (występuje w marchewkach, paprykach, jajkach i mleku); witamina C jest niezbędna do produkcji keratyny oraz odpowiada za sprężystość włosów (znajdziesz ją w cytrusach i kiszonej kapuście).

Cynk
Wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu, jest odpowiedzialny za wzmocnienie struktury włosa. Znajdziesz go w pestkach dyni, białej fasoli, zielonym groszku.

Biotyna
To składnik, który przyspiesza porost włosów. Kiedy cierpisz na jej niedobory dochodzi do łojotoku skóry, ich wypadania oraz wcześniejszego siwienia. Składnik ten obecny jest w jajkach, mleku, serach i maśle.

Cysteina
Jest niezbędna dla prawidłowej budowy włosów. Występuje w orzechach pistacjowych i laskowych, serach i rybach.

Metionina
Stymuluje proces wzrostu włosów. Znajdziesz ją w jajkach, rybach, roślinach strączkowych.

(fot. materiały prasowe)

Merz Spezial Dragees, suplement diety, kuracja miesięczna, 60 drażetek. Produkt dostępny w aptekach, cena sugerowana: 45 zł/60 szt.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD