Farbujesz włosy? Zobacz, co możesz zrobić, jeśli dokucza ci wypadanie włosów


(fot. materiały prasowe)

Częste farbowanie włosów może mieć negatywny wpływ na kosmyki. Wiele osób poddających włosy zabiegom tego typu skarży się na ich nadmierne wypadanie. Sprawdź, co możesz zrobić, jeśli chcesz tego uniknąć.

Niezależnie od tego, czy przyciemniasz włosy, rozjaśniasz je, czy po prostu maskujesz istnienie siwych włosów, farbowanie może negatywnie odbić się na kondycji kosmyków. Nie da się ukryć, że wypadanie włosów może być spowodowane stosowaniem agresywnych środków koloryzujących, tj. zawierających silne substancje chemiczne.

Dlaczego włosy poddawane farbowaniu mogą wypadać?
Koloryzacja farbami zawierającymi substancje chemiczne może powodować wypadanie włosów oraz ich kruszenie znacznie częściej niż koloryzacja preparatami o naturalnym składzie (np. henną). Co więcej, ryzyko wzmożonej utraty włosów jest większe, jeśli dotyczy osób farbujących ciemne kosmyki na jaśniejsze odcienie – wymaga to użycia chemicznego rozjaśniacza.

Utrata włosów po farbowaniu jest związane z zahamowaniem naturalnego procesu nawilżania struktury włosa. Warto mieć świadomość, że kosmyki potrzebują stałego nawilżania – w przeciwnym razie kruszą się, stają się osłabione i mają tendencję do wypadania.

Szkodliwy wpływ ma jednak nie tylko sam proces farbowania, ale również jego przebieg. Jeśli koloryzacja prowadzona jest nieumiejętnie, wówczas bardzo prawdopodobne jest uszkodzenie i osłabienie kosmyków. Chcąc zmniejszyć prawdopodobieństwo wzmożonej utraty włosów po farbowaniu, najlepiej zabieg ten przeprowadzać w salonie fryzjerskim.

Jak przeciwdziałać wypadaniu włosów po farbowaniu?
Wypadanie włosów po farbowaniu wcale nie musi być koniecznością. Wystarczy, że zapewnisz kosmykom odpowiednią pielęgnację.

  • Stosuj preparaty wzmacniające włosy i przyspieszające porost, np. Profesjonalny Lotion Vitapil®, który wydłuża fazę wzrostu włosa, wzmacnia i odżywia
  • Używaj kosmetyków nawilżających – dzięki temu przesuszone farbowaniem włosy nie będą kruszyć się i łamać

Ponadto pamiętaj, by ograniczyć częstotliwość farbowania do minimum. Po zakończonym procesie koloryzacji, staraj się nie suszyć włosów gorącym strumieniem powietrza.

Jeżeli po farbowaniu zauważasz, że problem wypadania nasila się, spróbuj zmienić preparat koloryzujący. Istnieje prawdopodobieństwo, że twoja skóra reaguje alergicznie na jeden z zawartych w farbie składników.

Wypadanie włosów po farbowaniu mija samoistnie
Dobra wiadomość dla farbujących jest taka: utrata kosmyków ma charakter przejściowy. Włosy przestaną wypadać, gdy chemikalia zawarte w kosmetykach koloryzujących zostaną wypłukane.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD