Tych kosmetyków potrzebujesz jesienią


(fot. materiały prasowe)

Jesienią cera wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji. Ślady wakacyjnych zaniedbań, przebarwienia i sucha skóra mogą być jednak trudne do usunięcia, jeśli nie zaopatrzymy się w odpowiednie kosmetyki. Jakich składników powinniśmy szukać, by odzyskać piękną i promienną cerę?

Jesień to doskonały okres, by zadbać o skórę – zwykle wysuszoną i naznaczoną przebarwieniami po słonecznym lecie. Przywrócenie cerze gładkiego i promiennego wyglądu warto wspomagać zabiegami w gabinecie, ale podstawą jest dobrze przeprowadzona kompleksowa terapia w domowym zaciszu. Aby przyniosła oczekiwane rezultaty, warto uwzględnić w niej kilka istotnych elementów.

Oczyszczanie
Z urlopu oprócz torby pełnej pamiątek zwykle przywozimy też… skórę pełną zanieczyszczeń. To efekt zaniedbań pielęgnacyjnych, zwiększonej produkcji łojotoku i zalegania martwych komórek naskórka. Jeśli odpowiednio szybko nie zadbamy o dogłębne oczyszczenie cery, możemy doprowadzić do zatkania porów i powstania zmian zapalnych. Dlatego kompletując kosmetyczny zestaw naprawczy, warto zacząć od dobrego peelingu złuszczającego. Najlepiej zdecydować się na produkty zawierające naturalne składniki, np. kawę, kokos czy sól morską – będziemy mieć pewność, że ich działanie jest w pełni bezpieczne dla skóry i środowiska (plastikowe mikrogranulki stosowane często w tego typu kosmetykach zaśmiecają morza i oceany!).

Nawilżanie
Odwodniona i przesuszona skóra  to utrapienie, które często pojawia się po wakacyjnych wyjazdach. Bez względu na to czy borykamy się z problemami cery suchej, czy tłustej, musimy pamiętać o jej nawilżaniu – to podstawa pielęgnacji skóry, która może na długie lata opóźnić proces starzenia się. Pod warunkiem oczywiście, że zdecydujemy się na dobry krem. Te najskuteczniejsze zawierają kwas hialuronowy – składnik naturalnie występujący w ludzkim organizmie, który stymuluje produkcję kolagenu, nawilża i regeneruje. Najlepsze kremy zawierają cząsteczki kwasu o różnej wielkości, dzięki czemu działają na różnych poziomach i lepiej się wchłaniają.

Rozjaśnianie
W przypadku problemów z przebarwieniami czy poszarzeniem cery, najważniejszym składnikiem, jakiego powinnyśmy szukać w kosmetykach, jest witamina C. Ten silny przeciwutleniacz zwalcza wolne rodniki, chroni skórę przed przedwczesnym fotostarzeniem, rozjaśnia skórę i wyrównuje jej koloryt. Skutecznie działający krem powinien zawierać stabilną formę tego składnika, jak C Nano Active marki Beauty Box by Klinika La Perla. To multifunkcyjny kosmeceutyk opracowany specjalnie dla Klinik La Perla, oparty na innowacyjnej recepturze – połączeniu 100% aktywnej witaminy C z unikalną nanoplatyną i nanosrebrem, które nie tylko rozjaśniają, ale mają też działanie przeciwzapalne oraz regenerującym kwasem kojowym i adenozyną. Krem skutecznie złuszcza przebarwione warstwy naskórka, redukuje przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry, dzięki czemu odzyskuje ona swój zdrowy blask i witalność. Produkt o nietłustej konsystencji, która nie obciąża skóry, polecany jest także jako domowa kontynuacja gabinetowych zabiegów kosmetycznych, aby zwiększyć efekty ich działania.

(fot. materiały prasowe)

C Nano Active – krem redukujący przebarwienia, Beauty Box by Klinika La Perla, 190 zł, www.klinikalaperla.pl

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD