Księga stu najsłynniejszych zapachów XX wieku


Perfumy FRONT 72dpi RGB v01 218x300 Księga stu najsłynniejszych zapachów XX wieku

(fot. materiały prasowe)

Jak powstawały kultowe pachnidła, które do dziś są znakiem swoich czasów i kto stoi za ich sukcesem? Co mówi o nas nasz zapach? Czy to prawda, że te same perfumy mogą mieć inną woń w zależności od właściciela? Chanel N°5, Thierry Mugler Angel czy CK One – każdy flakonik perfum ma do opowiedzenia własną historię.

W swojej książce Lizzie Ostrom opowiada o dziesięciu zapachach każdej dekady XX wieku, zarówno tych, które znamy do dziś i tych, które zostały zapomniane. To niepowtarzalne historie wielkich wizjonerów i kreatywnych kampanii, które przeniosą cię w świat najbardziej zagadkowego ze wszystkich zmysłów. Jeśli nie wiesz, co uczennice robiły z perfumami i kostkami cukru w latach 20-tych, jakie były najwymyślniejsze flakoniki oraz dlaczego niektóre zapachy były kompletnym przeciwieństwem swoich czasów, odbądź tę niesamowitą podróż od belle epoque po późne lata 90-te. Odkryj sto aromatów, które zmieniły świat perfum na zawsze.

Lizzie Ostrom – ekspertka w dziedzinie zapachów występująca pod pseudonimem Odette Toilette. Aktywnie uczestniczy w setkach sympozjów i warsztatów na temat perfum. Perfumy. Stulecie zapachów jest jej pierwszą, długo wyczekiwaną książką.

„Perfumy. Stulecie Zapachów”
Lizzie Ostrom
Premiera: 24.11.2017
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD