Księga stu najsłynniejszych zapachów XX wieku


(fot. materiały prasowe)

Jak powstawały kultowe pachnidła, które do dziś są znakiem swoich czasów i kto stoi za ich sukcesem? Co mówi o nas nasz zapach? Czy to prawda, że te same perfumy mogą mieć inną woń w zależności od właściciela? Chanel N°5, Thierry Mugler Angel czy CK One – każdy flakonik perfum ma do opowiedzenia własną historię.

W swojej książce Lizzie Ostrom opowiada o dziesięciu zapachach każdej dekady XX wieku, zarówno tych, które znamy do dziś i tych, które zostały zapomniane. To niepowtarzalne historie wielkich wizjonerów i kreatywnych kampanii, które przeniosą cię w świat najbardziej zagadkowego ze wszystkich zmysłów. Jeśli nie wiesz, co uczennice robiły z perfumami i kostkami cukru w latach 20-tych, jakie były najwymyślniejsze flakoniki oraz dlaczego niektóre zapachy były kompletnym przeciwieństwem swoich czasów, odbądź tę niesamowitą podróż od belle epoque po późne lata 90-te. Odkryj sto aromatów, które zmieniły świat perfum na zawsze.

Lizzie Ostrom – ekspertka w dziedzinie zapachów występująca pod pseudonimem Odette Toilette. Aktywnie uczestniczy w setkach sympozjów i warsztatów na temat perfum. Perfumy. Stulecie zapachów jest jej pierwszą, długo wyczekiwaną książką.

„Perfumy. Stulecie Zapachów”
Lizzie Ostrom
Premiera: 24.11.2017
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD