5 napojów, które poprawią humor


(fot. materiały prasowe)

Niektóre pobudzają do działania, inne obniżają energię. Napoje, które codziennie przyjmujemy, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Z tego powodu warto wybierać je świadomie i przyjmować tylko te, które są w stanie poprawić jesienny humor. Jakie sprawdzą się najlepiej w tej roli?

Mleko
Podstawowy element wyposażenia każdego rodzica, który chce uspokoić swoje dziecko. Pomaga zasnąć i sprzyja wyciszeniu. Jest także zalecane dorosłym, którzy mają problem z bezsennością, przydaje się w walce ze złym humorem. Podawane z miodem czy gorącą czekoladą cudownie rozgrzewa i wprawia w odprężający stan.

Sok z pomarańczy
Dlaczego akurat on? Trudno wskazać osobę, której nie kojarzyłby się z miłymi chwilami czy radosnym oczekiwaniem na wolne dni. Świeżo wyciskany sok z pomarańczy uzupełni także pokłady siły i pomoże pokonać jesienną chandrę.

Imbir i koper włoski
Do niedawna wiele osób kojarzyło imbir z amerykańskimi serialami i przyprawą do piernika. Od kiedy spadła cena tej rośliny w naszym kraju, Polacy coraz częściej dodają imbir do tworzonych potraw oraz napojów. Już szczypta wsypanego do herbaty imbiru zwiększa wydajność umysłową i poprawia koncentrację. Popularność zdobywa również pochodzący z kuchni śródziemnomorskiej koper włoski. Stosowany razem z imbirem może sprawnie poprawić samopoczucie.

Kurkuma
Wśród zdrowych naparów nie mogło także zabraknąć kurkumy. Jej korzeń wyglądem przypomina imbir, a różnicę można zauważyć po przekrojeniu – kurkuma ma intensywnie żółty kolor. Już szczypta tej rośliny dodana do herbatki nada jej złoty odcień, przyjemnie rozgrzewając i wzmacniając całe ciało.

Kuszące herbatki
Tej jesieni zwolennicy aromatycznych, owocowych herbatek mogą liczyć na produkty stworzone specjalnie z myślą o nich. – TEEKANNE Love Collection to kompozycja wyjątkowo pysznych herbatek owocowych, które pobudzają zmysły. LOVE ma smak granatu, PASSION marakui, a DESIRE jest połączeniem czekolady i wiśni – informuje Joanna Fijałkowska, Trade Marketing Manager TEEKANNE. – Zestaw z pewnością umili długie wieczory i zaspokoi pragnienie – dodaje.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD