Suplement diety Biotin Plus Loxon® – gdy włosy opadają z sił


(fot. materiały prasowe)

Stres, przemęczenie, zła dieta, niewyspanie i mamy wrażenie że nie tylko my, ale również nasze włosy opadają z sił. Nowy produkt w portfolio firmy Sanofi – Biotin Plus Loxon®, to suplement diety dla osób, które pragną zadbać o włosy. Preparat zawiera wysoką porcję biotyny (2,5 mg) oraz minerałów – cynku i selenu, a także aminokwas siarkowy L-cystynę.

Aktualnie aż około 90% dorosłych Polek deklaruje nadmierne wypadanie włosów. Dodatkowo, określają je jako osłabione, matowe, jakby pozbawione życia. Może to oznaczać, że potrzebują wsparcia od wewnątrz – uzupełnienia składników ważnych dla prawidłowego wzrostu włosów.

Jak podkreśla dietetyk Anna Radowicka: „Dieta uboga w witaminy oraz składniki mineralne o istotnym znaczeniu dla włosów, ma wpływ na ich kondycję, szczególnie łamliwość oraz wypadanie. Warto przyjrzeć się naszej diecie z ostatnich 3 miesięcy i zastanowić się, czy spożywamy produkty bogate szczególnie w witaminy z grupy B, A, C i H oraz minerały m.in. żelazo i cynk. Jeśli  składników tych jest w naszej diecie zbyt mało, warto zastanowić się nad suplementacją”.

Biotin Plus Loxon® to kompleks składników ważnych dla kondycji włosów – biotyny, cynku i selenu, uzupełniony o aminokwas siarkowy L-cystynę, główny budulec keratyny.

Pierwiastki zawarte w suplemencie diety Biotin Plus Loxon®

Wysoka dawka biotyny aż 2,5 mg w 1 kapsułce
Biotyna, zwana również witaminą H lub witaminą B7, jest ważnym składnikiem odżywczym dla mieszków włosowych. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.

Cynk i selen
Pomagają zachować zdrowe włosy i chronić komórki przed stresem oksydacyjnym.

L-cystyna aż 200 mg.
Główny składnik keratyny, najważniejszego białka budującego strukturę każdego włosa.

Średnia cena detaliczna: ok. 22 PLN (30 kapsułek). Finalna cena kształtowana jest na poziomie apteki.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD