Najpopularniejsze modele torebek damskich. Jak dobrać torebkę do figury?


(fot. materiały prasowe)

Torebki damskie to najpopularniejsze akcesoria wybierane przez kobiety. Stanowią uzupełnienie każdej stylizacji, a ponadto pełnią funkcję praktyczną, jaką jest przechowywanie niezbędnych rzeczy. Wiele jest rodzajów torebek, dlatego też muszą być starannie dobrane do okazji, ale i do kobiety. Jakie są najpopularniejsze modele torebek damskich i jak dobrać je do figury?

Jakie są rodzaje torebek? 

Nie wystarczy samo rozróżnienie na torebki małe i duże. Akcesoria te kryją w sobie znacznie więcej nazw, kształtów, ale i okazji, na które można je wybrać. O tym, jak wiele jest modeli torebek damskich dowiemy się przeglądając domodi.pl/torby-i-plecaki/torebki-damskie, gdzie znaleźć można popularne kopertówki, listonoszki, kuferki czy shopperki. Czym wyróżniają się te akcesoria i jak dobrać je do figury?

Kopertówki

To jedne z najbardziej popularnych torebek, znane są także pod nazwą „clutch”. Zazwyczaj są to akcesoria, które trzyma się w ręce, chociaż zdarzają się modele na delikatnym łańcuszku, które można przewiesić przez ramię. Kopertówki to torebki, które charakteryzują się prostokątnym kształtem i niewielkimi rozmiarami. Dlatego też są idealne na wielkie wyjścia, podczas których trzeba założyć wizytową, koktajlową lub balową sukienkę. Jeżeli chodzi o figurę, kopertówka pasuje każdej kobiecie, której zależy na eleganckim wyglądzie.

Listonoszki

Listonoszki cieszą się największym zainteresowaniem wśród torebek na co dzień. Są bardzo wygodne i można je nosić przez ramię. Ich rozmiar jest znacznie większy niż kopertówek, chociaż nie pomieści on formatu A4. Z powodzeniem można jednak w takiej torebce schować wszelkie niezbędne kobiecie rzeczy. Listonoszki to komfortowe torebki do pracy, jak i na towarzyskie wyjścia. Jeżeli chodzi o dopasowanie do figury, po ten rodzaj torebek mogą sięgać kobiety o standardowych kształtach. Najważniejsze, by nie decydować się na za dużą lub zbyt małą torebkę, co może mieć wpływ na odbiór sylwetki.

Kuferki

Kuferki to bardzo pojemne torby, które nie tracą przy tym na elegancji. Nazywane są również „doktorkami”, ponieważ kształtem przypominają dawne torby lekarskie. Kuferki można nosić w ręce lub na przedramieniu. Charakteryzują się one klasycznym kształtem, funkcjonalnością i uniwersalnością, bowiem kuferki mogą być wybierane zarówno na oficjalne, jak i na mniej oficjalne spotkania. Te torebki również są polecane kobietom o standardowych, przeciętnych sylwetkach.

Shopperki

To jedne z najbardziej pojemnych toreb. Często sięgają po nie mamy lub kobiety, które wybierają się na jednodniową wycieczkę. Shopperki charakteryzują się dużymi rozmiarami, są pakowne i wykonywane z wytrzymałych materiałów. Dostępnych jest kilka wersji tej torebki. Bardziej eleganckie najczęściej są z dobrej jakości skóry ekologicznej, natomiast modele na co dzień mogą być szyte z płótna lub tworzyw sztucznych. Shopperki to świetny wybór dla szczupłych kobiet. Duży rozmiar torebki uwydatnia figurę i podkreśla walory tej sylwetki, podobnie jak aktówki i worki.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD