Sposoby na wrastające włoski, czyli jak zapomnieć o koszmarze depilacji


(fot. materiały prasowe)

Moda na gładkie ciało zaczęła się już w czasach starożytnych, jednak zaginęła gdzieś w mrokach średniowiecza. Przywrócono ją jednak do życia w XX w. i do dziś ma się bardzo dobrze. Na tyle, że obecnie metod usuwania zbędnego owłosienia mamy całkiem sporo. Każda z nich ma swoje wady i zalety, jednak w większości przeszkadzać nam może jeden poważny mankament. Wrastające włosy. Są nie tylko mało estetyczne, lecz także mogą sprawiać spory dyskomfort. Sprawdź, jak temu zapobiec!

Wrastające włoski – co jest przyczyną?

Przyczyny problemu wrastających włosków mogą leżeć w dwóch miejscach:
– włosek jest zbyt słaby, aby przebić się przez skórę,
nierówne urwanie włoska podczas zabiegu depilacji, np. woskiem, spowodowało jego nienaturalne wygięcie tuż pod powierzchnią skóry, przez co zaczął rosnąć w niewłaściwym kierunku.

Skutki natomiast są te same – czerwone krostki, stan zapalny, a nierzadko gromadzenie się ropy. Czy da się tego uniknąć?

Depilacja woskiem czy maszynką – jak uniknąć wrastania włosków?

Na początek warto przyjrzeć się powszechnie stosowanym metodom depilacji. Należą do nich:
– golenie maszynką – najtańszy i najprostszy sposób. Niestety, jest dość krótkotrwały i nietrudno o podrażnienia. Nie pozwala za to na wyrywanie włosów, zmniejszając ryzyko ich wrastania,
– depilacja woskiem lub pastą cukrową – na ciepło albo zimno. W przypadku tej pierwszej, łatwiej dokładnie pokryć włoski, co usprawnia ich usunięcie i zapobiega obrywaniu, jednak jest to też sposób bardziej niebezpieczny w rękach amatora,
– używanie depilatora – to skuteczna metoda, jednak często prowadzi do osłabienia włosa i jego przerwania w niewłaściwym miejscu.

Najprościej zatem poradzić sobie z problemem wrastających włosków, w przypadku golenia maszynką. W pozostałych znaczenie ma praktyka. Jeśli jednak nie udaje ci się wykonać zabiegu dokładnie lub nie możesz się przemóc, np. do bolesnej depilacji bikini, najlepiej powierz to zadanie profesjonaliście.

Wolisz domowy salon? Pamiętaj o regularnym peelingu i nawilżeniu skóry. Możesz też stosować balsamy złuszczające, np. z niewielkim stężeniem kwasów. W przypadku maszynki niezwykle ważna jest również dobra pianka lub żel do golenia. Uważasz, że specjalista lepiej podoła temu zadaniu? Poza regularnymi wizytami w gabinecie kosmetycznym i depilacji woskiem możesz też wybrać najwygodniejsze z rozwiązań – epilację laserową lub IPL! Na którą się zdecydować? Zapytaliśmy o to ekspertów z Kliniki Miracki!

Epilacja – najlepszy sposób na wrastające włoski!

Na początek warto wspomnieć o różnicy pomiędzy depilacją a epilacją – ta druga pozwala na trwałe usunięcie owłosienia. Można ją wykonać na dwa sposoby, a więc z użyciem:

  • światła IPL – na mieszki włosowe oddziałuje światło o różnych długościach wiązki. Metoda ta nie uchodzi jednak za szczególnie skuteczną,
  • laserów nieablacyjnych – na cebulkę działa skupiona wiązka o jednolitej długości, co pozwala osiągnąć optymalny efekt zabiegu.

Najlepszym wyjściem będzie zatem zastosowanie lasera. Jego wiązka działa na włosy w fazie wzrostu, dlatego konieczne będzie kilkukrotne powtórzenie zabiegu, jednak pełna sesja zapewnia spektakularne efekty! Pamiętajmy, że laser kieruje swoje światło w miejsce skupienia melaniny. Dlatego, jeśli jesteś posiadaczką jasnych włosów, wybierz laser przeznaczony specjalnie dla tego typu owłosienia. Doskonałym wyborem będzie dostępny w Klinice Miracki laser Motus. Ten laser aleksandrytowy, wytwarzający wiązkę o długości 755 nm, znacznie lepiej niż inne jest w stanie wychwycić melaninę. Sam zabieg polega na wykonywaniu szybkich ruchów głowicą na skórze pacjenta. Twoje włosy są ciemne i mocne? Wybierz laser diodowy Vectus o długości fali 810 nm, który umożliwia zwiększenie intensywności zabiegów przy jednoczesnym zachowaniu ich bezpieczeństwa. Oba urządzenia posiadają również zaawansowany system chłodzący, zwiększający komfort pacjenta podczas epilacji.

Marzysz o gładkiej skórze nawet w kilka minut? Umów się na wizytę w Klinice Miracki i pożegnaj problem wrastających włosów!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD