3 powody, dla których warto kupować kosmetyki przez Internet


(fot. materiały prasowe)

Wiele Pań wciąż wzbrania się przed zakupami w drogeriach internetowych. Najczęściej wychodzą z założenia, że produkt trzeba sprawdzić, przetestować, po prostu wziąć do ręki. Oczywiście nie każdy kosmetyk da się sprawdzić lub przetestować, nawet w stacjonarnej drogerii. Tak naprawdę, jeśli nie jest się przysłowiowo przyciśniętym do muru i kosmetyk nie jest potrzebny „na wczoraj”, można spokojnie dokonać zakupu w sklepie internetowym. Dlaczego warto tak zrobić? Oto 3 powody, dla których warto kupować kosmetyki przez Internet.

1. Większy wybór

(fot. materiały prasowe)

Nie ma co się łudzić. Półki w sklepach stacjonarnych nigdy nie pomieszczą tylu produktów, co magazyny sklepów internetowych. W związku z tym dostępność i różnorodność kosmetyków jest po prostu większa. Może się wydawać, że szerszy asortyment sprawi trudność w podjęciu decyzji, co do wyboru. Nic bardziej mylnego. Większość Pań doskonale wie, czego poszukuje i na co zwracać uwagę przy zakupie kosmetyków. Jeśli jednak decyzja nie jest prosta, wtedy można skorzystać z poradników, które najczęściej znajdują się w odpowiednim dziale lub skontaktować się z obsługą sklepu. W dobrze zaopatrzonej drogerii internetowej, takiej jak np. DarmarSklep.pl, pracownicy mają wystarczającą wiedzę, aby we właściwy sposób pomóc w wyborze.

2. Korzystna cena i promocje

Co jest charakterystyczne dla branży sklepów internetowych? Konkurencja. Konkurencja pozytywnie wpływa na ceny i poziom obsługi klienta. W konsekwencji systematycznie sklepy organizują promocje, zniżki i inne atrakcyjne oferty. Uniwersalnym standardem branży sklepów online stały się np. bony zniżkowe za samo dołączenie do newslettera. Tak samo, bardzo często dołączane są zniżki na kolejne zakupy. Trzeba pamiętać, że ceny produktów między najdroższym sklepem stacjonarnym, a tym najtańszym internetowym mogą różnić się nawet dwukrotnie. Niektórych może interesować, dlaczego ceny kosmetyków online są tańsze, niż w drogeriach stacjonarnych. Nie ma w tym nic podejrzanego. Sklepy prowadzące sprzedaż internetową mogą być bezpośrednim importerem towaru. Prostsza i tańsza jest także dystrybucja prowadzona formą wysyłki. Brak kosztów pośrednich pozytywnie wpływa na cenę.

3. Większe prawa konsumenta

Prawa konsumentów dokonujących zakupów online są prawnie uregulowane. Szczególnie dotyczy to przepisu o możliwości zwrotu towaru. Zgodnie z przepisem konsument, który już zawarł umowę kupna na odległość lub poza sklepem, może odstąpić od niej bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty zakupu. Nie ma znaczenia, jaki jest powód zwrotu. Jeśli takie pytanie pojawi się ze strony sprzedawcy, ma to raczej cel informacyjny dla samego przedsiębiorcy. Jest to zabezpieczenie na wypadek błędnego zakupu, pomyłki lub kiedy po rozważaniach wyjdzie na to, że nie był to przemyślany zakup. Trzeba pamiętać, że tradycyjne sklepy nie mają obowiązku przyjęcia zakupionych produktów w tym oczywiście kosmetyków.

Oprócz wyżej wymienionych powodów, które są właściwie podstawowymi plusami zakupów kosmetyków online, trzeba wziąć pod uwagę inne zalety. Warto pamiętać, że w Internecie nie trzeba się spieszyć. Ilość recenzji, vlogów i opisów na pewno pomoże w wyborze odpowiedniego kosmetyku. Trzeba mieć również na uwadze fakt, że część kosmetyków jest bardzo trudno dostępna i czasami jedyna droga do kupna prowadzi przez drogerię online.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD