Co determinuje pożądanie?


(fot. materiały prasowe)

Dużo mówi się o potencji mężczyzn, jednak kobiety również często chcą podwyższyć libido. Nie brakuje pań, które z różnych przyczyn straciły energię seksualną, ale wcale nie mają ochoty pogodzić się z tym stanem rzeczy. Dla nich przygotowaliśmy omówienie najważniejszych zdrowotnych przyczyn spadku libido oraz sposobów na jego odzyskanie.

Energia seksualna zależy od hormonów
Przyczyny spadku libido u kobiet mogą być bardzo różne. Często nachodzi tutaj na siebie kilka czynników, które występując obok siebie, w dużym stopniu utrudniają odzyskanie seksualnej energii.

Niewątpliwie bardzo częstą przyczyną tego stanu rzeczy są zaburzenia hormonalne. Ich powodem może być chociażby poród, po którym zwiększa się produkcja blokującej popęd seksualnej prolaktyny. W takim przypadku raczej nie można liczyć na natychmiastowy powrót libido. Można natomiast zacząć powoli je odbudowywać dzięki sposobom, które opiszemy w dalszej części artykułu.

Bardzo często przyczyną spadku libido może być niedoczynność tarczycy. Ten niepozorny gruczoł jest odpowiedzialny między innymi za produkcję hormonów kluczowych dla seksualnego zdrowia kobiety. To jednak tylko jedna z wielu konsekwencji nieprawidłowego funkcjonowania tego organu.

Jest to jeden z powodów, dla których nagłego obniżenia libido nie można ignorować, ponieważ może być ono objawem dysfunkcji organizmu wiążącego się również z wieloma innymi komplikacjami! Jeżeli wystąpiło u ciebie, warto sprawdzić, czy właśnie niedoczynność tarczycy nie jest przyczyną tego stanu rzeczy. Konieczne będzie zbadanie poziomu poszczególnych hormonów tarczycy, a w przypadku jakichkolwiek niedoborów, podjęcie odpowiedniego leczenia.

Libido a tryb życia
Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na libido jest na pewno ogólny tryb życia. Zaniedbanie ćwiczeń fizycznych, dieta bogata w cukry proste czy palenie papierosów to bardzo częsty sprawcy braku energii seksualnej. Dlatego warto przyjrzeć się swoim nawykom, by sprawdzić, czy nie sprzyjają one spadkowi libido. Pamiętajmy, że energia seksualna bardzo często jest swoistym barometrem ogólnego stanu zdrowia fizycznego i psychicznego. Dlatego też zadbanie o nią zazwyczaj jest równoznaczne z poprawą ogólnego samopoczucia.

Co warto jeść, by mieć ochotę na seks?
Oprócz posiłków, które należy wyeliminować w celu zwiększenia libido, istnieje także spory wybór żywności, która wpływa na nie bardzo pozytywnie. Co najlepsze – często są to naprawdę pyszne przysmaki!

Można wymienić wśród nich chociażby:
– ciemną czekoladę, która zawiera składniki zwiększające poziom hormonu szczęścia, czyli dopaminy, a także bioflawonoidy, które poprawiają krążenie krwi,
– na pożądanie seksualne świetnie wpływa kieliszek czerwonego wina, które potrafi zwiększyć dopływ krwi do narządów intymnych – oczywiście jednak tutaj trzeba będzie zachować umiar, ponieważ duża ilość alkoholu może ochotę na seks całkowicie zabić.

Jak widać, zmiana diety z myślą o zwiększeniu seksualnego pobudzenia to nie tylko wyrzeczenia, ale też przyjemności!

Suplementy diety naturalnym sposobem na podniesienie libido
Bardzo ciekawą propozycją dla kobiet, którym zależy na poprawie jakości życia seksualnego, są suplementy diety opracowane specjalnie z myślą o zwiększeniu libido dostępne w sklepach internetowych takich jak Świat Doznań. Są to naturalne preparaty, które zawierają takie składniki jak:
– energizujący ekstrakt dong quai,
– stanowiący świetny naturalny afrodyzjak ekstrakt z liści Damiana,
– ekstrakt z panax Gingeng, który bardzo pozytywnie wpływa na ukrwienie narządów płciowych.

Tego rodzaju preparaty nie dają natychmiastowych rezultatów, jednak z czasem ich stosowanie pozwala osiągnąć znaczącą poprawę nie tylko samego libido, ale i ogólnego samopoczucia. Oczywiście kluczowe będzie tutaj zadbanie również o wspomniany już powyżej tryb życia. Łącząc różne metody, uda się nam uzyskać naprawdę rewelacyjne rezultaty!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD