Poznaj torebki Wittchen i historię firmy


(fot. materiały prasowe)

Z pewnością nie raz widziałaś w witrynie sklepowej torebki Wittchen. Jeżeli nie wiesz, co to za firma, czy warto jej zaufać, no i najważniejsze, czy ma w ofercie tanie torebki, ten tekst jest właśnie dla ciebie.

Wittchen – skąd się wzięła ta firma?
Nazwa Wittchen kojarzy się wielu osobom z przedsiębiorstwem z zagranicy. Niemożliwe jest, by polska firma sprzedawała produkty pod taką nazwą. Tymczasem, jest to w 100% polska firma, która została założona w 1990 roku przez Polaka. Założył ją Jędrzej Wittchen, który z wykształcenia był geografem. Narodziny przedsiębiorstwa, które dziś cieszy się bardzo dobrą opinią, to przypadek. Wittchen był pasjonatem podróżowania i z wyprawy do Malezji przywiózł wyroby skórzane, w nadziei że uda mu się je sprzedać. Zainteresowanie skórą przerosło jego wyobrażenie i w ciągu kilku miesięcy powołał do życia swoją własną firmę, która przyjęła nazwę od jego nazwiska. Swój sukces w dużej mierze zawdzięcza właśnie jemu. W okresie schyłku PRL i początków III RP, polskie firmy nie były kojarzone z produktami wysokiej jakości, więc wiele z nich, chcąc uniknąć stygmatyzacji, wybierało obcojęzyczne nazwy.

Co sprzedaje Wittchen?
Jak już wspomnieliśmy, Witchen sprzedaje przede wszystkim akcesoria wykonane ze skóry. Jednak nie są to wyłącznie portfele czy paski, ale cały szereg produktów. Oto niektóre z nich: torebki Wittchen, walizki podróżne, portfele, buty, kurtki, wizytowniki, rękawiczki, torby na laptopa, teczki, parasole, aktówki, a nawet piersiówki. To oczywiście nie cały asortyment firmy Wittchen, bowiem cały czas się on poszerza. Jedynym produktem, który istnieje niemal tak długo, jak Wittchen jest galanteria skórzana z linii „Italy”.

(fot. materiały prasowe)

Czy kupię tam tanie torebki?
Jeżeli nie znasz marki Wittchen, z pewnością chciałabyś wiedzieć, czy kupisz tam tanie torebki. Zanim odpowiemy na to pytanie, musimy coś wyjaśnić. Według raportu KPMG z 2015 roku, Wittchen to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek w segmencie marek luksusowych w Polsce. Oznacza to, że torebki Wittchen należą do dość drogich produktów. Jednak nie ma co rozpaczać, bowiem od czego są wyprzedaże? W trakcie ich trwania możemy kupić torebkę Wittchen 30%, a nawet 40% taniej. Jednak również „zwykła” cena nie musi nas odstraszać. Wszystko zależy od tego, co oznacza dla nas pojęcie „tanie torebki”. Najtańsze z nich możemy kupić już za niecałe 80 złotych. Z kolei jeżeli tanie torebki mieszczą się dla nas w kwocie 150 złotych, to wybór jest naprawdę spory. Nie tylko możemy decydować się na różne kolory i kształty i rozmiary, ale i rodzaje. Skórzana kopertówka za 129 złotych? Brzmi kusząco.

Czy torebki Wittchen to dobry zakup?
Cena to jedno, jednak, nie zawsze ona powinna grać główną rolę. Wiele razy zdarzało się, że tani produkt był niekoniecznie wytrzymały i niszczył się po kilku miesiącach użytkowania. Jak na tym polu wyglądają torebki Wittchen? Sprawdźmy, z czego wykonane są torebki z wyżej przedstawionego zakresu cenowego. Poliester znajdziemy jako główny w niektórych z nich, jednak króluje przede wszystkim skóra ekologiczna. Sprawdźmy więc, czym jest skóra ekologiczna i jakie ma wady i zalety.

Torebki Wittchen ze skóry ekologicznej
Jak już wspomnieliśmy, tanie torebki z Wittchen są wykonane ze skóry ekologicznej. A czym ona jest? To nic innego, jak materiał, który ma imitować skórę naturalną. Na pierwszy rzut oka ciężko odróżnić od siebie oba te materiały. Jakie są jej zalety? Przede wszystkim przy jej produkcji nie cierpią zwierzęta, bowiem ekoskóra to tkanina poliestrowa. Zaletą jest również cena produktów z niej wykonanych (o wiele tańsze niż ze skóry naturalnej), jak i wyższa od niej odporność na wodę – sprawdź wygląd na portalu https://lamoda.pl/katalog/torby/torebki/wittchen-m . Skóry ekologicznej nie musimy konserwować, ponieważ jest to trwały i mocny materiał. Posiada ona jednak jedną wadę, na którą musimy być wyczulone, i to dosłownie. Produkty wykonane z ekoskóry niskiej jakości mogą charakteryzować się drażniącym, mocnym zapachem. Dlatego przy wyborze, musimy zwracać uwagę na zapach, gdyż te wysokogatunkowe nie pachną w ogóle.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD