DJ czy zespół – kogo wybrać na wesele?


(fot. materiały prasowe)

Właściwie dobrano muzyka jest gwarancją udanego wesela. Polska wesela najczęściej trwają do białego rana. Dlatego goście po prostu, nie mogą się nudzić przy stołach przez całą noc. Pomożemy ci wybrać zespół lub DJ-a.

Muzyka na weselu – równie istotna, co jedzenie
Wybór odpowiedniego repertuaru muzycznego zapewni gościom dobrą zabawę. Jakie piosenki zespół lub DJ powinien zagrać na Twoim przyjęciu? Zespół na wesele powinien być przede wszystkim elastyczny i być w stanie zagrać różne gatunki muzyczne. Wesele musi się składać z bloków muzycznych. W jednym takim bloku jest osiem utworów muzycznych, które zachęcają do wspólnej zabawy. Dobrze jest, jeżeli pierwsza piosenka będzie po prostu pogodna. Druga i trzecia może być szybsza. Natomiast czwarta do poskakania. Ostatnia piosenka musi być spokojna. Wybranie utworów na wesele jest bardzo ważne. Wesele dobrze jest zacząć od utworów eleganckich, w obcym języku i radosnych. Między godziną 20.00 a 1.00 postaw na żywiołowe piosenki. Po 1.00 w nocy można zacząć grać już bardziej pogodny repertuar. Po 2.00 w nocy polecamy spokojne ballady, w których goście mogą się do siebie poprzytulać. Dobrze jest, aby zespół lub DJ na wesele robił przerwy (maksymalnie 15 minut), żeby goście mogli odpocząć. Wtedy po przerwie chętnie wrócą do zabawy na parkiecie.

(fot. materiały prasowe)

Zespół na wesele – klasyczna opcja
Wielu przyszłych małżonków decyduje się wynająć zespół na wesele. Takie rozwiązanie, jak każde ma swoje zalety i wady. Największym plusem zespołu jest to, że muzyka jest grana na żywo. Zespół może od razu dopasować się do panujących wśród gości nastrojów. Członkowie zespołu mogą zachęcać do przyśpiewek przy stole, a może nawet przenieść zabawę na chwilę na świeże powietrze. Stało się to ostatnio niezwykle modne. Zespół na weselu spodoba się zarówno młodym, jak i trochę starszym gościom. Wiele osób w dojrzałym wieku, po prostu nie lubi bawić się przy Dj-u. Jeżeli wynajmiesz zespół na wesele, to z pewnością jeden z jego członków wcieli się w rolę tak zwanego wodzireja i poprowadzi ludzi do zabawy na weselu. W razie potrzeby zachęci gości do tańca. Jednak jest to jednocześnie wada i zaleta. Nie każdy lubi być wyciągany na parkiet. Kolejnym minusem tego rozwiązania jest po prostu cena. Wynagrodzenie dla zespołu na wesele jest wysokie, ponieważ zespół jest zazwyczaj złożony z kilku osób i każdej z nich trzeba zapłacić. Oczywiście gościom trzeba zapewnić również jedzenie, więc wtedy ogólne koszty organizacji wesela rosną.

DJ na wesele – dlaczego warto?
DJ na wesele jest najczęściej wynajmowany przez młode pary, które na ślub i wesele zapraszają przede wszystkim swoim znajomych. W mniejszym stopniu starszych członków rodziny. Młodzi ludzie z pewnością będą się doskonale bawić przy tego rodzaju muzyce. Nie można tego powiedzieć o osobach starszych. Niestety. Najważniejszą zaletą wybrania DJ-a na wesele jest to, że koszty są dużo niższe niż w przypadku zespołu. Może być to nawet trzy razy mniej, jeżeli dobrze się poszuka. W dodatku, zatrudnienia DJ na wesele daje pewność, że usłyszymy piosenki wysokiej jakości, bez fałszowania, co mogłoby bardzo szybko wygonić gości z zabawy. Nie ma tutaj również ograniczenia polegającego na tym, że DJ na weselu nie może zagrać, jakiejś piosenki na życzenie bawiących się osób. To sprawia, że takie przyjęcie jest o wiele bardziej nowoczesne. Jednak DJ nie dopasuje się do nastroju, jaki panuje na sali, nie będzie śpiewał wspólnie z gośćmi, ani namawiał ich do zabawy, bo nie taka jest jego rola. Jednak niektórzy DJ-e włączają powyższe aktywności w swój zakres obowiązków. Sprawdź ich na tej stronie – https://wedding.pl/dj-na-wesele/krakow. Zwłaszcza, że konieczność zatrudnienia dodatkowego wodzireja, to generuje kolejne koszty. Trudno jest czasami to wszystko pogodzić. Największym minusem jest to, że nagły brak prądu oznacza po prostu koniec wesela. Nie jest to przyjemna perspektywa.

(fot. materiały prasowe)

DJ i zespół na wesele – gdzie ich szukać?
Najlepiej jest popytać wśród znajomych, którzy niedawno wynajmowali zespół na wesele. Sprawdź również, jakie rekomendacje ma DJ na wesele na swojej stronie. Jeżeli nie ma żadnych albo negatywne, to naprawdę warto szukać dalej. Pamiętaj też, żeby nie kierować się tylko i wyłącznie ceną.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD