Wakacje we Wrocławiu nie tylko latem. Gdzie można rodzinnie spędzić czas?


(fot. materiały prasowe)

Okres świąteczny to doskonała okazja do tego, by spędzić ten czas w innym mieście. Jednym z polskich miast, w którym można ciekawie spędzić końcówkę roku, jest Wrocław.

Rys historyczny Wrocławia
Początki Wrocławia sięgają X wieku. Wtedy to Mieszko I wybudował w Ostrowie Tumskim pierwszy gród. Przez wieki miasto to ulegało przeobrażeniom. Obecnie Wrocław jest piątym miastem w Polsce pod względem wielkości. Stolica Dolnego Śląska stała się miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Rozwój miasta potwierdza organizacja międzynarodowych wydarzeń, takich jak igrzyska sportów nieolimpijskich World Games. Wrocław w 2016 roku pełnił także rolę Europejskiej Stolicy Kultury.

Rynek z kamienicami
Wrocławski rynek należy do jednych z największych w Polsce. Od jego serca odchodzi aż jedenaście ulic, a otacza go sześćdziesiąt kamienic. Najważniejszym budynkiem wrocławskiego rynku jest ratusz. W jego podziemiach znajduje się jedna z najstarszych restauracji – Piwnica Świdnicka. Spacerując po rynku zwróćmy uwagę na wspomniane wcześniej kamienice. Warta uwagi jest chociażby Kamienica pod Złotym Słońcem, czy Kamienica pod Gryfami. Ważnym punktem są także krasnoludki. Symbol Wrocławia jest rozsiany po całym mieście, dzięki czemu odkrywanie ich figur może stanowić niesamowitą atrakcję.

Afrykarium przyciąga rodziny
Jednak zabytki to nie jedyne atrakcje, szczególnie w okresie zimowym. O tej porze warto zobaczyć wrocławskie zoo. To największe w Polsce i trzecie na świecie zoo, które gromadzi ponad czternaście tysięcy zwierząt. Powierzchnia zoo wynosi ponad 33ha, co oznacza, że nie w sposób zobaczyć je całe w ciągu jednego dnia. Na uwagę zasługuje chociażby Afrykarium. To nowoczesny kompleks wraz z oceanarium, w którym prezentowane są zwierzęta zamieszkujące Afrykę.

Wakacje we Wrocławiu i żywe szopki
W każdym mieście, także we Wrocławiu możemy udać się na jarmark bożonarodzeniowy. To jednak nie jedyne atrakcje w okresie świątecznym. Będąc we Wrocławiu warto udać się na teren parafii pw. NMP Matki Pocieszenia na Wittigowie. Możemy tam zobaczyć szopkę z żywymi zwierzętami. Jest ona dostępna od Wigilii aż do Święta Trzech Króli. Drugą taką szopkę przygotowują księża z parafii pw. św. Wawrzyńca przy ulicy Żernickiej. Więcej o wrocławskich atrakcjach znajdziesz pod tym adresem. Jeśli chcemy zobaczyć zimową panoramę Wrocławia to koniecznie udajmy się na punkt widokowy Sky Tower. Położony on jest na wysokości dwustu metrów. Piękne widoki i niesamowite wrażania są gwarantowane. Jak widać, okres zimowy we Wrocławiu także może być bardzo atrakcyjny.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD