Nowa powieść Agnieszki Olejnik wywołuje lawinę emocji


(fot. materiały prasowe)

Agnieszka Olejnik, ceniona polska autorka, nie obawia się poruszać w swoich książkach trudnych i bolesnych tematów. W powieści „Mów szeptem” przedstawia życie dwojga bardzo młodych ludzi, którzy już jako nastolatkowie muszą stawić czoło problemom, z którymi nie poradziłby sobie niejeden dorosły. 

Bohater książki Witek to szkolny outsider, nierozumiany przez rówieśników, zamknięty w swoim świecie i nieoczekujący zbyt wiele od życia. Jego rzeczywistość wypełniają liczby i kolory. Chłopak to geniusz matematyczny, który jednocześnie ze względu na swoją synestezję postrzega słowa inaczej niż inni ludzie. Słyszy nie tylko dźwięki, ale także widzi ich kolory. Mają one dla niego określoną barwę.

Świat Witka się zmienia, kiedy do klasy dołącza nowa koleżanka Magda. Z nieznanych sobie powodów chłopak zwraca na nią szczególną uwagę, dostrzegając w Magdzie piękno niewidoczne gołym okiem. 

Z czasem Witek zaczyna wszędzie chodzić za dziewczyną i śledzić każdy jej krok. Pewnego razu udaje mu się zdobyć jej numer telefonu….

Magda i Witek wkrótce zrozumieją, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje, i że przyjaźń i miłość mogą wkraść się do naszego życia, nieproszone. 

Mów szeptem, kiedy mówisz o miłości 

Premiera książki już 30 stycznia
Książka jest już dostępna w przedsprzedaży na empik.com

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD