Odkurzacz bezworkowy – czy warto w niego zainwestować?


(fot. materiały prasowwe)

Coraz więcej osób decyduje się na kupno odkurzacza bezworkowego. Czym charakteryzuje się urządzenie tego typu i co odróżnia je od tradycyjnego odkurzacza workowego? Przyglądamy się bliżej zaletom i wadom oraz popularnym modelom odkurzaczy bezworkowych.

Działanie odkurzacza bezworkowego 
Jak sama nazwa wskazuje, odkurzacz bezworkowy różni się od tego tradycyjnego formą pojemnika na kurz i inne odpadki. Tego typu urządzenia posiadają specjalny pojemnik, który został zaprojektowany tak, by usuwanie zanieczyszczeń było jak najprostsze i jak najszybsze. Te akcesoria wyposażone są w filtry HEPA. Na jakiej zasadzie działają? Odkurzacz najpierw zasysa pyły, kurz i powietrze, a dzięki wytwarzającemu się ruchowi wirowemu zanieczyszczenia trafiają do pojemnika. Wydobywające się powietrze jest oczyszczone dzięki wspominanym już filtrom.

Zalety i wady odkurzacza bezworkowego

ZALETY:
– Brak konieczności wymieniania worków.
– Możliwość łatwej oceny zapełnienia pojemnika.
– Zapełnienie pojemnika nie wpływa na pracę urządzenia.
– Niskie koszty eksploatacji.

WADY:
– Wyższa cena urządzenia.
– Konieczność regularnego opróżniania oraz dokładnego mycia pojemnika.
– Większe rozmiary od odkurzacza workowego.

Wybrane modele odkurzacza bezworkowego

  • BEKO VCO 92702 AB – ogromnym plusem tego urządzenia jest wyjątkowo cicha praca. Model marki BEKO docenią również osoby ceniące energooszczędne rozwiązania – odkurzacz nie przekracza 28 kWh rocznego zużycia prądu – oraz alergicy – filtry HEPA przepuszczają nie więcej niż 0,02% kurzu. Pojemnik na pyły ma 3 l pojemności, a w zestawie znajduje się również specjalna szczotka do parkietów. Cena to ok. 800 zł.
  • BOTTI Polvere HEPA 700 W – jeden z najlepszych tańszych odkurzaczy bezworkowych (można go kupić m.in. w sklepie ZasmakujRadości.pl). Posiada dwa filtry HEPA oraz stosunkowo dużą moc – 700 W (moc ssania 165 W). Pojemnik na pyły ma 2 l pojemności, a ze względu na to, że jest przezroczysty, łatwo kontrolować jego stan zapełnienia. Cena – ok. 250 zł.
  • HOOVER KS50PET 011 – polecany alergikom – technologia multicyklon umożliwia separację roztoczy, bakterii oraz grzybów i utrzymanie ich wewnątrz urządzenia. Wyjątkowo energooszczędny – zużywa 22 kWh w ciągu roku. Pojemnik niezwykle łatwo opróżnić. Wadą jest pojemność – 1,8 l. Cena to ok. 600 zł.
  • MPM MOD-25 – uniwersalna szczotka sprawdza się zarówno przy odkurzaniu dywanów, jak i parkietów i powierzchni pokrytych płytkami. W urządzeniu znajdują się dwa filtry HEPA. Cena – ok. 350 zł.
  • SAMSUNG VCC45W0S36 – urządzenie charakteryzuje się klasą A oszczędności oraz wysoką mocą – 700 W – i stosunkowo małą wagą (ok. 4 kg). Do atutów odkurzacza należy długi kabel (6 m) i cicha praca (80 dBa). Cena to ok. 350 zł.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD