3 sposoby na zdrowy sen


(fot. materiały prasowe)

Podczas snu znika stres i zmęczenie. Choć nie tylko. Dochodzi także do rozluźnienia mięśni oraz regeneracji komórek ciała. To ważne więc, aby dobrze i zdrowo spać. Jak to osiągnąć? Odpowiednie zaprojektowanie sypialni, wygodny materac, a przede wszystkim bielizna nocna wykonana z dobrej jakości wiskozy. Oto trzy sposoby, które sprawią, że wstaniesz wypoczęta i z dobrym samopoczuciem!

1. Przytulne wnętrze
To aranżacja sypialni jest jednym z elementów wpływających na wartościowy sen. Stąd istotne, aby zaprojektować ją w jak najbardziej przemyślany sposób. Do rekomendowanych kolorów ścian, które działają uspokajająco i relaksująco, zalicza się odcienie beżu, pudrowego różu oraz błękitu i zieleni. Jeśli tapeta, to papierowa i jednolita. Podłoga powinna mieć gładką powierzchnię. Idealne będą panele, deski lub parkiet. W sypialni można zrezygnować z żyrandola na rzecz oświetlenia bocznego o naturalnej wiązce światła.

2. Łóżko i pościel
Idealny materac warto by był dość twardy – wtedy też wpłynie na dobrą kondycję kręgosłupa. Doskonale, gdy będzie dłuższy o około 20 cm od osoby, która na nim śpi. Świetnie też, gdy dopasowuje się do kształtu ciała. Na pościel sprawdzają się ,,naturalne” powleczki, np. z lnu lub bawełny. Odradza się koce i narzuty, gdyż w nocy mogą doprowadzić do przegrzania się – są lepsze na krótką drzemkę w ciągu dnia. Poduszkę warto dobrać do najczęstszej pozy snu. Ostatnio popularnością cieszą się te naturalne, np. z wypełnieniem w postaci gryczanej łuski.

3. Odpowiedni nocny strój
To w czym zasypia się, ma także ogromny wpływ na zdrowy i komfortowy sen. Idealna bielizna na noc jest wykonana z miękkiej i przyjemnej dla ciała wiskozy. Ma ona higieniczne włókna, jest oddychająca i dobrze chłonie wilgoć. Piżamy, koszule nocne i peniuary z niej uszyte, są delikatnie dlatego należy prać je w 30 stopniach, bez wirowania. Sam wybór wzoru jest kwestią gustu. Trendy wskazują, iż najbardziej pożądanymi zestawami są te z dodatkiem stylowej koronki lub we florystyczne i roślinne wzory.

Na dobry i zdrowy sen wpływa niewątpliwie odpowiednia liczba godzin na niego przeznaczona, a także wywietrzona sypialnia. Śpij dobrze!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD